У Китаї переселяють мешканців високогірного округу

Це пов’язано з реалізацією плану ТАР щодо покращення умов життя народу та захисту крихкої місцевої екосистеми.

Влада Китайської Народної Республіки переселяє другу групу жителів найвищого у світі повіту Шуанху в автономному районі Тибету. Про це повідомили в Інформаційному агентстві Синьхуа.

Перша група, з 2,9 тис. жителів переселилася в 2019 році з автономного району Тибету в повіт Шуанху в Сінгпорі.

Понад 300 жителів залишили свій рідний край — волость Дойма, щоб переїхати до нового будинку, який розташований у селі Сінгпорі.

Сінгпорі розташоване на північному березі річки Ярлунг Цангпо у міському окрузі Шаньнань на висоті 3,6 тис. м над рівнем моря. Крім того, перебуває за 10 км від аеропорту адміністративного центру ТАР Лхаси.

Переселення мешканців чотирьох селищ та волостей повіту Шуанху буде завершено до початку серпня, а значить, закінчення роботи з переселення мешканців усіх семи селищ та волостей цього повіту буде завершено.

«Після переїзду до нового будинку я зможу частіше відвідувати монастирі в Лхасі та Шаньнані, щоб поклонятися Будді», — сказала 70-річна переселенка Гарма.

Повіт Шуанху займає загальну площу 120 тис. кв км, і є частиною найбільшого і найбільш високогірного природного заповідника в Китаї — Чангтан.

Через велику висоту та суворі природні умови повіт не підходить для проживання людей.

Нагадаємо, у Китаї чисельність населення почне скорочуватися до 2025 року.

Крім того, навколо Тайванської протоки зростає напруга через можливий візит на острів спікера Палати представників США Ненсі Пелосі.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net