У ISW оцінили шанси РФ збільшити чисельність армії

Кремль навряд чи сформує достатні сили задля досягнення кінцевої чисельності понад 1 млн 500 тисяч солдатів, як це передбачено указом.

Президент РФ Володимир Путін досі намагається уникнути загальної мобілізації. Про це свідчить досить скромне збільшення чисельності російських військ відповідно до підписаного ним указу. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
 
Російські військові, ймовірно, хочуть відшкодувати збитки від вторгнення в Україну та зібрати сили для продовження своєї «операції» в Україні.
 
На думку аналітиків, російському командуванню, всупереч указу Путіна, навряд вдасться створити достатньо сил, щоб досягти кінцевої кількості більш ніж 1 млн 500 тисяч солдатів.
 
«Історично ЗС РФ не досягли поставлених цілей за кількісною чисельністю. Наприклад, у 2022 році до повномасштабного вторгнення в лавах ЗС налічувалося близько 850 тисяч військовослужбовців, що значно менше від номінальної кінцевої чисельності в понад 1 млн осіб», — пишуть експерти.
 
Більше того, Росія зіткнеться з проблемами на шляху швидкого залучення великої кількості нових солдатів: «Навчальні здібності Росії, ймовірно, знизилися з 24 лютого, оскільки Кремль направив навчальні підрозділи для участі у бойових діях. І ці навчальні підрозділи, як повідомлялося, зазнали втрат» .
 
Водночас, аналітики зазначають, що Росія може використати осінній призов у жовтні 2022 року (зокрема, на окупованих територіях в Україні), щоб залучити близько 130 тисяч осіб на заміну втрат.
 
Проте в Інституті вивчення війни вважають, що збільшення бойової могутності Росії буде не дуже великим.
 

Нагадаємо, Путін підписав указ, який збільшує з 1 січня 2023 року штатну чисельність збройних сил РФ на 137 тис. осіб.

 

Після цього в Міноборони України порадило російському військовому командуванню разом із збільшенням армії закупити додаткові мішки для трупів.

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Глава німецького МЗС не бачить сенсу в переговорах з Росією

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетСвіт вітає Україну з Днем незалежності символами спротиву РФ

СюжетПівроку війни Росії проти України очима українців

Источник: korrespondent.net