У G7 ухвалили рішення про граничну ціну на нафту Росії

До грудня планується створити коаліцію країн, які разом запровадять ліміт цін на російську нафту.

 
Країни G7 ухвалили рішення про обмеження цін на російську нафту, йдеться у заяві Великої сімки у п’ятницю, 2 вересня.
 
«Ми хочемо створити широку коаліцію з метою максимізувати ефективність наших заходів і закликаємо всі країни, які все ще хочуть імпортувати російську нафту і нафтопродукти, взяти на себе зобов’язання робити це тільки за цінами на рівні або нижче за граничні», – йдеться у заяві.
 
Межу цін визначатимуть усією коаліцією, її буде встановлена ​​на рівні, що визначатимуть за низкою технічних параметрів.
 
«Ми підтверджуємо наш загальний політичний намір завершити і ввести комплексну заборону на послуги, що дозволяють морське транспортування сирої нафти і нафтопродуктів російського походження по усьому світу. Надання таких послуг буде дозволено, тільки якщо нафта і нафтопродукти закуповуватимуть за граничною ціною (або за нижчою ціною), межу якій буде визначено широкою коаліцією країн, які визначатимуть і впроваджуватимуть найбільшу ціну», – йдеться у заяві.
 
Як пише Bloomberg, наразі незрозуміло, яким ефективним буде режим обмеження цін, адже деякі із найбільших покупців російської нафти не погодилися приєднатися до ініціативи. Наприклад, за словами співрозмовників агентства, Індія побоюється, що може «програти» іншим покупцям у можливості купувати російську нафту за зниженими цінами. Підтримка великих покупців російської нафти, таких як Індія та Туреччина, вважається особливо важливою.
 
Очікується, що ліміт на ціну на нафту із Росії буде введено 5 грудня, а на нафтопродукти із РФ – 5 лютого 2023 року.
 
В РФ вже пригрозили не постачати нафту у відповідь на обмеження цін.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net