У Британії подають позов проти ПВК Вагнера

Це буде перший випадок, коли на приватну військову компанію подають до суду за теракти та військову змову із державою.

Постраждалі від війни українці уповноважили британську юридичну фірму McCue Jury & Partners подати позов до російської приватної військової компанії (ЧВК) Вагнера через її участь у повномасштабній війні в Україні. Про це у вівторок, 1 листопада, йдеться у заяві компанії.
 
Юристи подають позов і проти наближеного до президента Росії Володимира Путіна російського бізнесмена Євгена Пригожина, засновника ПВК Вагнера.
 

 
Фахівці з McCue Jury & Partners мають намір надати парламентському комітету з міжнародних справ докази в рамках розгляду групи Вагнера та інших приватних військових компаній-посередників.
 
«Британський уряд твердо усвідомлює реальність та жах використання державами-вигнанцями найманців, таких як Вагнер, для досягнення незаконних зовнішньополітичних цілей», — заявили юристи.
 
«Судовий позов заснований на змові між Пригожиним та військовою машиною Путіна з метою залякати український народ. Це перший випадок в історії, коли на приватну військову компанію подали до суду за акти тероризму та змову з шахрайською державою з метою ведення незаконної війни», — сказано в заяві.
 
Подання позову та справа фінансуватиметься за рахунок краудфандингу.
 
Євген Пригожин неодноразово заперечував зв’язок із ПВК Вагнера, проте восени 2022 року зізнався, що є її творцем. На його думку, заснована ним військова компанія є «основою російського патріотизму». Вона, зокрема, займається вербуванням ув’язнених для участі у війні в Україні. Пригожина внесено до списків санкцій США та Євросоюзу. 
 
Нагадаємо, за даними української розвідки, до бойових дій на території України залучено понад 8000 найманців російської приватної військової компанії Вагнер (Ліга).

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net