У Бельгії очікують на десять важких зим

Енергетична криза, з якою зіткнулася Європа, може дати їй потенціал для значного стрибка вперед.

Бельгію можуть чекати 5-10 «важких зим» через відмову від викопного палива, але, водночас, це може здійснити різкий стрибок країни на 20 років уперед. Про це у неділю, 4 вересня, заявив прем’єр-міністр Бельгії Олександр Де Кроо, пише Nieuwsblad.
 
«Нас чекає від п’яти до десяти важких зим, але ми також можемо зробити ривок на 20 років вперед, відмовившись від викопного палива, незважаючи на всі труднощі», — зазначив Де Кроо.
 

 
Де Кроо виступив за запровадження стелі цін на енергоносії. Однак, як вважає він, таке рішення має бути ухвалене на рівні Європейського союзу. І поки обмеження немає, потрібно вжити тимчасових заходів як для громадян, так і для бізнесу.
 
«Ми не можемо допустити банкрутства компаній через прострочені рахунки», — додав прем’єр Бельгії.
 
Також Де Кроо додав, що керівники двох великих банків запропонували можливість знизити виплати з іпотеки протягом зимових місяців, щоб люди мали змогу оплачувати рахунки за електроенергію.
 
Нагадаємо, раніше російська газова компанія Газпром оголосила про повне зупинення прокачування газу трубопроводом Північний потік через виявлену несправність в єдиній компресорній станції Портова, яка продовжує працювати. 

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net