Туреччина отримала $28 млрд невідомого походження – ЗМІ

Бюджет країни за півроку поповнився на $28 млрд нібито через те, що туристам з РФ «довелося розплачуватися готівкою».

 
Туреччина у період із січня по серпень 2022 року отримала майже 28 млрд доларів невідомого походження. Про це повідомляє видання Financial Times у вівторок, 25 жовтня.
 
Гроші, що обраховуються центральним банком як «зайва похибка й упущення», закрили 70% дефіциту поточного рахунку платіжного балансу Туреччини, який становив близько 40 млрд доларів.
 
За словами турецького міністра фінансів Нуреддіна Небаті, основна частина цих грошей – невраховані доходи від туризму. Зокрема, багатьом російським туристам довелося розплачуватися готівкою у зв’язку з відключенням Росії від міжнародних платіжних систем через санкції.
 
Іншу частину некатегоризованих надходжень він пояснив репатріацією грошей з офшорів, частина яких також надходила готівкою. Він запевнив, що усі надходження були законними.
 
Зазначимо, що платіжний баланс Туреччини базується на принципах бухгалтерського обліку: кожна економічна операція має подвійний запис – за кредитом однієї статті і дебетом іншої (однакова за вартісним обсягом). Різниця між сумою усіх кредитних і дебетових записів відображається у статті «зайва похибка й упущення». Теоретично вона має дорівнювати нулю.
 
Міністерство культури і туризму Туреччини повідомило, що росіяни становили близько 13% у загальній кількості іноземних туристів, які були у Туреччині. Більше було лише німців.
 
Небаті додав, що приплив валюти продовжиться та дозволить Туреччині комфортно уникнути кризи платіжного балансу протягом наступного року.
 

Як відомо, нині Туреччина розробляє «квиткову картку» для російських туристів як альтернативу системі Мир.

 

Зазначимо, що Туреччина почала відмовлятися від російського газу на користь інших постачальників. У липні імпорт палива з РФ скоротився на 37,2%.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net