Три країни виступили за гарантії безпеки для України до вступу в НАТО

Польща, Чехія і Словаччина виступили за гарантії безпеки для України ще до членства в НАТО.

Прем’єр-міністри Польщі, Чехії та Словаччини виступили за надання Україні гарантій безпеки ще до того, як вона вступить до НАТО. Про це йдеться у спільній статті Матеуша Моравецького, Петра Фіали, Едуарда Гегера у журналі Foreign Affairs.

Політики вважають, що зараз не надто рано планувати післявоєнні гарантії безпеки України, адже  «не буде ніяких інвестицій і сталого відновлення в Україні, якщо вона не буде здатна захистити себе від майбутньої агресії».
 
На думку прем’єрів, на майбутньому саміті у Вільнюсі НАТО доведеться відповісти на складні, але неминучі питання про майбутнє Альянсу, в тому числі про його ставлення до України і майбутню стратегію щодо Росії.
 
«Зараз настав час для Альянсу окреслити чіткий і надійний шлях до членства України, якщо і коли Київ забажає і коли дозволять умови. А до того часу ми повинні бути готові надати гарантії безпеки, окрім політичних запевнень, які не дозволять Україні раз і назавжди стати «сірою зоною», — йдеться у статті.
 
За словами глав урядів Польщі, Чехії, Словаччини, «сірі зони» створюють можливості для авторитарних режимів сіяти нестабільність і посилювати напруженість.

Раніше повідомлялося, що США, Німеччина та Угорщина виступають проти намірів інших держав-членів НАТО запропонувати Україні на липневому саміті у Вільнюсі «дорожню карту» для членства в Альянсі.

Саміт НАТО у Вільнюсі: чи стане Україна членом Альянсу

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Україна — НАТО

Київ відповів на угорські заяви про «дозвіл РФ» для вступу України в НАТО

Источник: korrespondent.net