Токаєв запропонував провести позачергові вибори президента у Казахстані

Глава держави запропонував встановити термін президентських повноважень на сім років без права переобрання.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв запропонував провести восени позачергові президентські вибори в країні. Про це він сказав під час виступу із посланням народу Казахстану на спільному засіданні обох палат парламенту у четвер, 1 вересня.

«Як ви знаєте, чергові вибори президента мають відбутися у 2024 році, парламентські у 2025 році. Пропоную восени поточного року провести позачергові президентські вибори. Для успішної реалізації комплексних реформ на шляху до створення справедливого Казахстану необхідний новий довірчий мандат народу», — сказав Токаєв.

Він наголосив, що інтереси держави для нього понад усе, тому він готовий піти на дострокові президентські вибори, навіть незважаючи на скорочення власного терміну повноважень.

Токаєв також запропонував встановити термін президентських повноважень на сім років без права переобрання.

«З одного боку, сім років — це достатній період для реалізації будь-якої амбітної програми. З іншого боку, обмеження президентського мандату одним терміном забезпечить максимальну націленість глави держави на вирішення стратегічних завдань загальнонаціонального розвитку», — наголосив він.

Крім того, Токаєв запропонував провести парламентські вибори в країні в першій половині 2023 року замість 2025 року.

Раніше президент України Володимир Зеленський провів переговори із Токаєвим. Він подякував главі Казахстану за принципову підтримку територіальної цілісності України, невизнання т.зв. «ЛНР», «ДНР».


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net