Тепла зима. Уся Європа б є температурні рекорди

На початку січня майже всю Європу накрила хвиля теплого повітря, у восьми країнах та трьох окремих регіонах побито температурні рекорди.

 
У січні температурні рекорди били не лише у Києві, у Польщі температура сягала 19 градусів тепла. В іспанському Більбао до 25, що на десять градусів більше за середній показник для 1 січня.
 
Рекорди температури, окрім Польщі, були побиті у Нідерландах, Ліхтенштейні, Литві, Латвії, Чехії, Данії та Білорусі. Регіональні рекорди зафіксовано у Німеччині, Франції та Україні.
 
Хто в мінусі
 
Альпійські гірськолижні курорти простоюють без снігу: на схилах зеленіє трава.
 
У Британії всі місяці, окрім грудня, були в середньому тепліші від звичайного. У грудні на цілий тиждень встановився морозець і сніг лежав навіть у південній Англії.
 
Через теплу погоду в багатьох країнах Європи впав попит на газ, а за ним падає і ціна. У середу ціна кубометра на лондонській біржі вперше з листопада 2021 року опустилася нижче за 750 доларів США за тисячу кубометрів, а на хабі TTF в Нідерландах — до 733 доларів.
 
Вчені вважають, що хвилі теплої чи спекотної погоди стають все потужнішими і довшими через вплив людини на клімат. Тепло взимку в Європі – це може бути приємно та вигідно, але хвилі спеки влітку вбивають людей та знищують урожаї.
 
Глобальні проблеми
 
З початку індустріальної ери середні температури на планеті зросли приблизно на 1,1 ° C і продовжують зростати.
 
За словами Франсуази Віме, фахівця з клімату з Французького національного дослідницького інституту сталого розвитку, те, що ми спостерігаємо зараз, повністю відповідає невтішним прогнозам вчених на десятиліття вперед.
 
Екологи закликають уряди різних країн подвоїти зусилля щодо запобігання кліматичній катастрофі.
 
Але зараз багато проектів зі стримування глобального потепління призупинено через потрясіння на енергетичному ринку, пов’язані з російською військовою агресією в Україні.
 
Наприклад, щоб стримати зростання цін на енергоносії, британська влада знову почала видавати ліцензії на розробку нових нафтових і газових родовищ — при тому, що країна взяла на себе зобов’язання повністю відмовитися від використання нафти, а до 2050 року повністю перейти на відновлювані джерела «зеленої» енергії.
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net