Температура поверхні світового океану досягла рекордного рівня

Науковці попереджають про збільшення кількості морських теплових хвиль. Вони можуть спричинити підвищений ризик екстремальних погодних явищ.

Температура поверхні Світового океану досягла рекордно високого рівня з початку супутникових записів. Про це повідомляє The Guardian.

За даними кліматологів, середня температура на поверхні океану з початку квітня поточного року склала 21,1 градуса за Цельсієм, що на 0,1°C більше від попереднього рекордного значення, зафіксованого в 2016 році.

В останні роки течія Ла-Нінья, що виникала в південній частині Тихого океану, допомогла знизити температуру світового океану. Вітер гнав теплі течії від берегів, з глибин здіймалася холодна вода, що призводило до похолодання.

Але вчені заявили, що зараз тепло піднімається до поверхні океану, вказуючи на можливість виникнення Ель-Ніньо у тропічній зоні Тихого океану наприкінці цього року.

Зазначається, що підвищення температури поверхні води може збільшити ризик екстремальних погодних умов: шторми, танення льодовиків, що спричинить підвищення глобального рівня моря.

Різке потепління також може руйнувати морську дику природу і викликати знебарвлення коралів на тропічних рифах.

Раніше повідомлялося, що минулого року температура Світового океану піднялася до рекордного рівня, що спричинило екстремально спекотну погоду.

У світі формується новий океан, який розділить Африку на дві частини


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net