Таліби провели в Афганістані першу публічну страту — ЗМІ

Угруповання Талібан вперше з моменту захоплення влади в країні стратило в присутності пересічних громадян країни.

 
Таліби від часу повернення до влади здійснили першу публічну кару в Афганістані. Про це повідомляє ВВС News з посиланням на представника Талібану.
 
Останній заявив, що чоловіка на ім’я Таджміра вбито на переповненому спортивному стадіоні в південно-західній провінції Фарах після того, як зізнався у вбивстві.
 
На страті були десятки лідерів угруповання, серед них і високопосадовці в їхньому уряді.
 
Страта відбулася через кілька тижнів після того, як судді отримали інструкції щодо повного дотримання законів шаріату.
 
Лідер Талібана Хайбатулла Ахундзада видав відповідний указ у листопаді та наказав суддям призначати публічні страти, публічні ампутації кінцівок та побиття камінням.
 
Наразі конкретні злочини та відповідні покарання не були офіційно визначені Талібаном.
 
Угруповання вже здійснило кілька публічних покарань — у тому числі чверть десятка людей перед переповненим футбольним стадіоном у провінції Логар.
 
Таліби заявили, що страчений на ім’я Таджмір п’ять років тому зарізав чоловіка Мустафа. Перед його стратою оприлюднено публічне повідомлення про цю подію та із закликом до всіх громадян «приєднатися до нас на спортивному майданчику».
 
Мати вбитого Мустафи розповіла журналістам, що лідери талібів благали її пробачити вбивцю, але вона наполягла на його страті.
 
«Таліби приходили до мене і благали пробачити цього невірного. Вони наполягали на тому, щоб я вибачила цю людину заради Бога, але я сказала їм, що ця людина має бути страчена і похована так само, як вона вчинила з моїм сином», — стверджує жінка.
 
Нагадаємо, радикальне угруповання Талібан, яке захопило владу в Афганістані минулого року, домовляється з країною-агресором Росією про початок активної торгівлі.
 
Окрім того, Росія видала акредитацію першому дипломату від уряду талібів.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net