Тайвань заборонив постачання чипів до Росії та Білорусі

Також забороняються постачання окремих видів літографічного обладнання, що використовується для виготовлення мікросхем.

Міністерство економіки Тайваню запровадило заборону на експорт сучасних чипів до Росії та Білорусі у відповідь на розв’язану війну проти України. Про це повідомляє видання DigiTimes.

«Міністерство економіки Тайваню (MOEA) підготувало список стратегічних високотехнологічних товарів, які заборонені до експорту до Росії та Білорусі. Білорусь включена до списку, оскільки вона може допомогти Росії імпортувати такі товари, повідомило відомство, додавши, що список відповідає категоріям 3-9 Вассенаарських домовленостей. (Вассенаарські домовленості щодо експортного контролю за звичайними озброєннями, товарами та технологіями подвійного використання, підписані низкою країн у 1996 році — ред.)», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що компаніям із двох країн тепер заборонено купувати мікропроцесори або мікросхеми тайванського виробництва, які мають якісь із наступних характеристик:

  •     швидкість продуктивності 5 гігафлопс або вище;
  •     тактова частота електронного компонента понад 25 МГц; один або більше портів та інтерфейсів забезпечує швидкість передачі даних між компонентами 2,5 МБ/с або більше;
  •     більше 144 контактів, або якщо основний час затримки розповсюдження сигналу при перемиканні менше 04 наносекунд.

Крім того, введено обмеження щодо конструктивного виконання: мікросхеми, що відвантажуються в Росію та Білорусь, повинні мати не більше 144 контактів. Крім цього, забороняються постачання окремих видів літографічного обладнання, що використовується для виготовлення мікросхем.

Напівпровідникове обладнання — основна стаття експорту Тайваню, на частку якого у 2021 році припало 32% від загального обсягу експорту у вартісному вираженні. Основними ринками збуту є Китай, Гонконг, Сінгапур та США.

Нагадаємо, у травні Японія заборонила експорт високотехнологічного обладнання до РФ. До забороненого списку потрапили 3D-принтери та обладнання для проведення квантових обчислень, включаючи квантові комп’ютери.

Шість пакетів санкцій проти РФ зруйнують фінансову основу Путіна — ЄС


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net