Світові ціни на продовольство у квітні знизилися після стрибка у березні

Ціни на продовольство залишаються близькими до своїх недавніх максимумів, відображаючи напруженість на ринку, що зберігається, і створюючи загрозу глобальній продовольчій безпеці.

 
Після рекордного підйому у березні світові ціни на продовольство у квітні трохи знизилися, але глобальна продовольча безпека під загрозою через складні ринкові умови. Про це повідомляє ФАО.
 
Повідомляється, що індекс цін на продовольство ФАО склав 158,5 пункту – на 0,8% нижче, ніж у березні.
 
Індекс цін на зернові агенції впав на 0,7% у квітні після стрибка на 17% у березні. Ціни на кукурудзу впали на 3%, а ціни на пшеницю, навпаки, зросли на 0,2%.
 
Повідомляється, що індекс цін на олію у квітні впав на 5,7%, оскільки нормування попиту зумовило зниження цін на пальмову, соняшникову та соєву олії.
 
Ціни на цукор у квітні зросли на 3,3%, індекс цін на м’ясо підвищився на 2,2%, на молочні продукти – на 0,9%.
 
«Невелике зниження індексу є довгоочікуваним полегшенням, особливо для країн з низьким рівнем доходу і дефіцитом продовольства, але все ж таки ціни на продовольство залишаються близькими до своїх недавніх максимумів, відображаючи напруженість на ринку, що зберігається, і створюючи загрозу глобальній продовольчій безпеці для найбільш уразливих верств населення», – сказав головний економіст ФАО Максимо Тореро Каллен.
 
Раніше повідомлялося, що війна в Україні спустошила запаси продовольства, а також порушила енергетичну та фінансову систему країн, що розвиваються.
 
Раніше генсек ООН заявив, що війна в Україні тією чи іншою мірою погіршила становище 1,7 мільярда людей, третина з яких і раніше знаходилися за межею бідності.
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетМер Одеси: Росія і її лідер припустилися колосальної помилки

Європарламент вимагає покарань за сексуальні злочини військ РФ в Україні

67 відсотків європейців підтримують постачання зброї Україні — опитування

Європарламент закликав покращити транспортне сполучення між Україною та ЄС

Источник: korrespondent.net