Столтенберг запросив Зеленського на саміт НАТО

Країни-члени НАТО виступили із заявою у перші роковини з дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну, закликавши Москву негайно вивести свої війська.

 
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запросив президента України Володимира Зеленського взяти участь у наступному саміті Альянсу. Про це він сказав на прес-конференції у Таллінні у п’ятницю, 24 лютого.
 

 
«Я запросив президента Зеленського взяти участь у саміті НАТО у Вільнюсі у липні. Я дуже сподіваюся, що він зможе бути особисто, але, звичайно, це залежить від ситуації, тому що йде війна, вторгнення до його країни», — сказав Столтенберг на конференції у Талліні.
 
Також країни-члени НАТО виступили із заявою у перші роковини з дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну, закликавши Москву негайно вивести свої війська.
 
Союзники констатували, що Росія несе повну відповідальність за цю війну, грубе порушення міжнародного права та Статуту ООН.
 
«Дії Росії порушують принципи і зобов’язання ОБСЄ і серйозно підривають міжнародну безпеку і стабільність, а також заснований на правилах міжнародний порядок. Хоча ми закликали Росію до конструктивної участі в переговорах з Україною, що заслуговують на довіру, Росія не продемонструвала справжньої відкритості справедливому і міцному миру. Ми, як і раніше, сповнені рішучості підтримувати скоординований міжнародний тиск на Росію», – йдеться у заяві.
 
Крім того, союзники засудили всіх причетних, у тому числі Білорусь, за активне сприяння цій війні та висловилися за притягнення до відповідальності винних у військових злочинах та міжнародного гуманітарного права, особливо щодо цивільного населення України, включаючи депортацію дітей та сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом.
 
«Росія має негайно припинити цю війну та вивести всі свої збройні сили з України відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН, прийнятої 23 лютого 2023 року, та інших відповідних резолюцій Генеральної Асамблеї ООН», – закликали союзники.
 
У НАТО назвали жорстоку агресивну війну Росії проти України найсерйознішою загрозою євроатлантичній безпеці за останні десятиліття та підтвердили солідарність із керівництвом та народом України у героїчному захисті своєї нації, своєї землі та спільних цінностей. Союзники також віддали належне загиблим українцям та висловили жаль у зв’язку з трагічними людськими стражданнями і руйнуваннями, заподіяними незаконною війною Росії.
 
«Ми й надалі нарощуємо політичну та практичну підтримку України, оскільки вона захищається від вторгнення Росії, і продовжуватимемо нашу підтримку доти, доки це необхідно, щоб допомогти Україні здобути перемогу. У цьому контексті НАТО продовжить тісну координацію з відповідними зацікавленими сторонами, включаючи міжнародні організації, зокрема ЄС, а також країни-однодумці. Ми, як і раніше, сповнені рішучості підтримувати довгострокові зусилля України щодо забезпечення її вільного та демократичного майбутнього. Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми повністю підтримуємо невід’ємне право України на самооборону та вибір власних механізмів безпеки”, – йдеться у заяві.
 
Вони також висловили переконання, що війна Росії загрожує глобальній безпеці.
 
«Енергетичний шантаж Росії, її вплив на глобальні запаси продовольства, її зловмисну гібридну діяльність, її всесвітню кампанію з дезінформації та безвідповідальну ядерну риторику чітко демонструють нехтування Росією міжнародними нормами та благополуччям мільярдів людей у всьому світі. Ми будемо й надалі прагнути миру, безпеки та стабільності у всьому євроатлантичному регіоні», – йдеться у заяві.
 
Союзники знову нагадали, що НАТО є оборонним союзом.
 
«Ми, як і раніше, готові захищати кожен дюйм території союзників від усіх загроз і викликів. Наша прихильність до Вашингтонського договору, включаючи статтю 5, непорушна. НАТО сильніша і згуртованіша, ніж будь-коли. Ми вітали вибір Фінляндії та Швеції стати членами НАТО і підтвердили нашу прихильність до політики відкритих дверей НАТО. Ми будемо продовжувати зміцнювати наше партнерство з Україною в міру просування її євроатлантичних устремлінь. Ми також зміцнюємо інші наші партнерські відносини, у тому числі допомагаючи тим країнам, які найбільш схильні до згубного впливу Росії. Спроби Росії зламати рішучість мужнього народу України зазнають невдачі. Через рік українці доблесно борються за свободу і незалежність. Ми стоїмо з ними», – сказано у заяві.
 
Раніше Столтенберг закликав розірвати цикл агресії Росії. НАТО не може допустити, щоб Кремль продовжував підривати європейську безпеку, зазначив генсек Альянсу.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net