Стали відомі подробиці помилування у США Віктора Бута

Адміністрація президента США погодилася обміняти росіянина Віктора Бута, який відбуває 25-річний термін в американській в’язниці за торгівлю зброєю, на баскетболістку Брітні Грайнер.

Журналіст CNN Кевін Ліптак із прес-пулу Білого дому у п’ятницю, 9 грудня, виклав у Twitter офіційний документ про помилування президентом США Джо Байденом російського торговця зброєю Віктора Бута.
 
Звільнення Бута було оформлене як президентське помилування, яке може бути відкликане за порушення Бутом будь-якої із зазначених у документі умов.
 
Зокрема, Бут не може під страхом відкликання помилування отримувати будь-які відрахування та гонорари від видань та фільмів, в яких використана його історія (Бут був прототипом центрального персонажа фільму Збройовий барон (Lord of War, 2005), якого зіграв Ніколайс Кейдж ).
 
Помилування Бута буде відкликано також, якщо він спробує в’їхати до США, вчинити нові злочини проти США або порушити закони США, вимагати будь-яких компенсацій від США і висувати будь-які претензії до США, їхніх інститутів та офіційних осіб.
 

 
Відомо, що 8 грудня американська зірка WNBA Бріттні Грінер була звільнена з-під варти в Росії в обмін на засудженого російського торговця зброєю Віктора Бута на прізвисько Торговець Смертю — колишнього підполковника радянської армії, який відбував 25-річний тюремний термін у США за звинуваченням у США з метою вбивства американців, придбання та експорт зенітних ракет та надання матеріальної підтримки терористичній організації. Бут вже знаходиться на території Росії.
 
Це вже другий з початку року обмін ув’язненими між США та РФ — у квітні на батьківщину повернувся російський льотчик Олександр Ярошенко, який провів у американській в’язниці понад 10 років. Він був заарештований за підозрою в торгівлі наркотиками та передачі грошей ліворадикальному повстанському угрупованню. Його обміняли на Тревора Ріда, засудженого у 2020 році за напад на поліцейського у Москві. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net