США постачають Україні снаряди зі складів в Ізраїлі — NYT

Пентагон також звернувся до Південної Кореї щодо передачі боєприпасів з американських запасів.

Пентагон використовує величезний запас американських боєприпасів в Ізраїлі, щоб задовольнити гостру потребу України в артилерійських снарядах. Про це 17 січня повідомила газета The New York Times з посиланням на американських та ізраїльських офіційних осіб.

Як зазначили військові аналітики, артилерія складає основу вогневої могутності наземних військ як для України, так і для Росії, і результат війни може залежати від того, яка сторона раніше закінчить боєприпаси.

Зазначається, що українська армія використовує близько 90 000 артилерійських снарядів на місяць, що приблизно вдвічі перевищує обсяг їхнього виробництва в США та країнах Європи разом узятих.

«Оскільки запаси у Сполучених Штатах виснажені, а американські виробники зброї ще не в змозі йти в ногу з темпами бойових дій в Україні, Пентагон звернувся до двох альтернативних постачальників снарядів — у Південній Кореї та Ізраїлі», — пише NYT.

Видання нагадало, що Ізраїль послідовно відмовлявся постачати зброю Україні через побоювання зіпсувати відносини з РФ. Ізраїльські офіційні особи заявили, що країна не змінила своєї політики, а скоріше погодилася з рішенням США використати власні боєприпаси на власний розсуд.

За словами ізраїльських та американських чиновників, близько половини із 300 000 снарядів, призначених для України, вже відправлені до Європи і зрештою будуть доставлені через Польщу.

Минулого року Пентагон також звернувся до Південної Кореї щодо передачі боєприпасів Україні з американських запасів.

Наголошується, що південнокорейці були більш готовими, ніж ізраїльтяни, співпрацювати зі Сполученими Штатами у використанні запасів, проте також заперечували проти доставки снарядів безпосередньо в Україну.

У результаті було досягнуто компромісу: артилерійські снаряди з Південної Кореї домовилися відправляти для поповнення американських запасів в інших місцях.

Сьогодні США відправили або пообіцяли відправити Україні трохи більше одного мільйона 155-міліметрових снарядів. Значна частина цього, хоч і менш як половина, надійшла із запасів в Ізраїлі та Південній Кореї, заявив високопоставлений американський чиновник.

Раніше ЗМІ повідомили, що з листопада 2022 року Туреччина розпочала таємні постачання в Україну касетних боєприпасів часів холодної війни, розроблених у США.

Пентагон: У РФ закінчуються снаряди


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВоєнні будні жителів Бахмута — репортаж

СюжетПсихологічна допомога під час війни: чи допоможе «первинка»

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетРакети Х-22, С-300 і С-400: чому їх не збиває ППО України?

СюжетЗахідні танки — вирішальний фактор розвитку війни в Україні

Источник: korrespondent.net