США планують запустити систему контролю допомоги Україні — ЗМІ

Американські видання, посилаючись на посольство США в Україні, заявили, що планують систему запустити до березня 2023 року.

 
Адміністрація американського президента Джозефа Байдена планує до лютого 2023 року укласти контракт для реалізації трирічної ініціативи контролю американської військової та фінансової допомоги Україні. Про це повідомили в посольстві США в Україні, заявило видання Politico.
 
Сполучені Штати нині намагаються відстежити всю допомогу, яку надають Україні: за допомогою програми, яка працює на основі технології блокчейну. Однак за умов війни такий контроль все одно стоїть перед численними викликами.
 
З міркувань безпеки є суворі обмеження на кількість американських чиновників, які можуть перебувати в Україні.
 
Також важко знайти підрядників, які готові працювати в районі підвищеного ризику, або організувати особисті зустрічі з чиновниками, лідерами громадянського суспільства та іншими особами, які отримують допомогу.
 
У США планують створити програму під назвою Послуги з моніторингу, оцінки та аудиту звітності України (Monitoring, Evaluation and Audit Services for Ukraine Reporting) або MEASURE для надання допомоги з контролю за допомогою. Вона розрахована на трирічний період та передбачає «забезпечення присутності в Україні з метою здійснення дистанційного та особистого моніторингу з відвідуванням об’єктів, де це можливо».
 
Контракт на впровадження системи MEASURE з американською компанією планується укласти до лютого 2023 року. У посольстві США в Україні висловили сподівання, що всі аспекти стратегії моніторингу будуть запроваджені протягом шести місяців – до березня 2023 року.
 
У Державному департаменті підтвердили існування плану впровадження системи MEASURE. Однак там зазначили, що вона «перебуває на стадії закупівлі, і очікується, що рішення про надання контракту буде ухвалено у лютому».
 
Як повідомлялося, у Сполучених Штатах Америки немає інформації про те, що озброєння, надане Україні як військова допомога для протидії повномасштабному вторгненню Росії, використовується не за призначенням або перенаправляється з незаконною метою.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетУгорщина — центр російського шпигунства у ЄС?

Шольц: Путін руйнує майбутнє Росії

ЄС призначить спецпредставника з санкцій проти Росії — FT

Источник: korrespondent.net