США направляють до Європи супертанкери для перевезення нафти — ЗМІ

Судна меншого розміру стають дедалі дорожчими, оскільки для перевезення російської нафти до Азії замовляється дедалі більше суден.

 

У березні Європа планує імпортувати рекордну кількість американської нафти великими танкерами. Судна, що перевозять до 1,84 млн барелів на день, повинні прибути з Перської затоки вже цього місяця. Про це повідомляє Bloomberg.
 
Зазначається, що судна меншого розміру стають дедалі дорожчими, оскільки для перевезення російської нафти до Азії замовляється дедалі більше суден.
 
Як пише видання, торговий бум є ще одним побічним продуктом війни Росії з Україною та санкцій, які Захід у відповідь на це наклав на РФ. Це зробить флот менш ефективним, тим самим скоротивши загальну кількість танкерів, які перевозять близько 40% світової нафти.
 
«Загалом 11 супертанкерів, відомих у торгівлі як Very Large Crude Carriers або VLCC, і 16 суден класу Suezmax повинні прибути до Європи із затоки США цього місяця. Ці великі судна зараз перевозять близько 60% сирої нафти на маршруті порівняно з 37% роком раніше. Супертанкери можуть перевозити близько двох мільйонів барелів нафти, а Suezmax — близько мільйона», — йдеться у матеріалі.
 
Нагадаємо, світові ціни на нафту продовжують знижуватися і вже закріпилися нижче за $76 за барель – мінімальний рівень з грудня 2022 року.
 
Як повідомлялося, Росія знизила експорт нафти у лютому.
 
 
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net