США нададуть Румунії $3 млрд для будівництва двох ядерних реакторів

Будівництво реакторів у Чорнаводі має розпочатися у березні/квітні 2023 року і, як очікується, буде завершено у 2030 році.

Румунія отримає $3 млрд від США для будівництва двох ядерних реакторів. Про це заявив прем’єр-міністр Румунії Ніколає Чуке, повідомляє Euractiv.

Фінансування буде надано Експортно-імпортним банком (EXIM), що базується у Вашингтоні, що дозволить Румунії покрити «близько третини суми, необхідної для будівництва двох реакторів» на АЕС у Чорнаводі.

За словами Чуке, решту необхідного фінансування буде отримано за рахунок інших джерел фінансування.

Зазначається, що Чорнавода — єдина атомна електростанція в Румунії, побудована за канадською технологією та працює з 1990-х років. Два реактори загальною потужністю 1400 МВт покривають приблизно п’яту частину потреби країни в електроенергії.

Будівництво двох додаткових ядерних реакторів у Чорнаводі має розпочатися у березні/квітні 2023 року і, як очікується, буде завершено у 2030 році.

Як повідомляється, шість європейських компаній — GDF Suez, Iberdrola, CEZ, RWE, Enel та ArcelorMittal — спочатку взяли на себе зобов’язання щодо проекту в 2008 році, перш ніж вийти з нього одна за одною через невизначеність. Бухарест також розірвав угоду про фінансування з групою China General Nuclear Power Corporation (CGN) у 2020 році на тлі недовіри до китайських інвестицій у Європі.

Раніше повідомлялося, що Польща домовилася про будівництво своєї першої АЕС із американською електротехнічною компанією Westinghouse.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net