Спецгрупа у ЄС просуватиме відмову від одностайності по ключових рішеннях

Створена інклюзивна Група друзів для сприяння голосуванню кваліфікованою більшістю з питань спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС.

Декілька країн Європейського Союзу створили інклюзивну Групу друзів, яка просуватиме ідею відмови від одностайного ухвалення рішень по важливих питаннях. Натомість, пропонується підтримувати їх кваліфікованою більшістю від країн-членів ЄС. Про це йдеться у заяві МЗС Німеччини у четвер, 4 травня.
 
Зазначається, що Група друзів прагне досягти прагматичного, конкретного прогресу в процесах ухвалення рішень з питань зовнішньої та безпекової політики.

Мета Групи друзів — підвищити ефективність та швидкість зовнішньополітичних рішень ЄС. 
 
«На тлі агресивної війни Росії проти України та зростаючих міжнародних викликів, що стоять перед ЄС, члени Групи друзів переконані, що процеси ухвалення рішень у зовнішній політиці ЄС мають бути адаптовані для зміцнення ЄС як глобального актора. Поліпшення процесу ухвалення рішень також має ключове значення для вирішення інших майбутніх завдань ЄС», — ідеться у заяві.
 
До групи входять Бельгія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Словенія та Іспанія.
 
Члени групи регулярно підбиватимуть підсумки та тісно співпрацюватимуть з усіма державами-членами ЄС. Членство в групі відкрите для всіх держав-членів, які зацікавлені в покращенні процесів ухвалення рішень у зовнішній політиці ЄС, зокрема через голосування кваліфікованою більшістю.

Як відомо, розмови про відмову від принципу одностайності в ЄС ведуться вже тривалий час. Деякі країни, зокрема Угорщина, часто зловживають цим принципом для блокування рішень з міжнародної політики.

Раніше голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що Євросоюзу настав час відмовитися від принципу одностайності у прийнятті стратегічних і доленосних рішень. 

Він пояснив, що якщо країни заздалегідь знають, що остаточне рішення може бути ухвалене кваліфікованою більшістю голосів, у них з’являється сильний стимул вести переговори та формувати консенсус. Якщо вони знають, що можуть заблокувати все, вони не мають стимулу досягати здорового компромісу.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net