Словенія відмовилася визнати Росію державою-спонсором тероризму

У МЗС заявили, що будь-яка ініціатива внести РФ до переліку країн-спонсорів тероризму буде «рівносильна покаранню всього російського народу».

 
Комітет парламенту Словенії із зовнішньої політики відхилив пропозицію опозиційної Демократичної партії визнати Росію державою-спонсором тероризму. Про це повідомляє Euractiv у четвер, 9 березня.
 

 
Зазначається, що комітет одноголосно підтримав висновки коаліції, які засуджують війну Росії в Україні, і закликав уряд продовжувати надавати допомогу Києву та виступати за «всеосяжний, справедливий та тривалий мир». Однак Комітет не підтримав проект резолюції, яка визнала б Росію державою-спонсором тероризму.
 
«Ми продемонструємо нашу підтримку українському народу, який виявляє неймовірну мужність, захищаючи свою батьківщину і борючись за цінності свободи та демократії, і водночас засудимо російське вторгнення», — заявили демократи, вносячи цю пропозицію.
 
Але у правлячій коаліції виступили проти. Міністр закордонних справ Словенії Таня Файон заявила, що будь-яка ініціатива внести Росію до переліку країн-спонсорів тероризму буде «рівносильна покаранню всього російського народу».
 
У МЗС пояснили, що ні в європейському, ні в словенському законодавстві не існує категорії або списку країн, що підтримують тероризм. Відповідні резолюції ухвалили лише сім країн-членів ЄС, а також у США, де є юридичні підстави оголошувати держави спонсорами тероризму, РФ не входить до цього переліку.
 
Опозиція назвала заяву зовнішньополітичного відомства «млявою». Депутат-демократ і колишній глава МЗС Словенії Анже Логар заявив, що дипломатичний тиск на Росію має бути посилено так само, як і санкції.
 
«Яким би не було голосування, його помітять і в Києві, і в Москві», — резюмував лідер демократів Янез Янша.
 
Нагадаємо, у листопаді 2022 року Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму.
У США йде робота над альтернативою визнанню РФ країною-спонсором тероризму.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net