Слідство у справі МН17 призупинене

JIT зупинила розслідування у справі катастрофи малазійського літака 17 липня 2014 року в небі над Донбасом.

 
 
Об’єднана слідча група (Joint Investigation Team, JIT) призупинила розслідування у справі катастрофи 17 липня 2014 року в небі над Донбасом авіалайнера Малайзійських авіаліній рейсу МН17, який забрав життя 298 осіб. Про це заявила заступник генерального прокурора Нідерландів Дігна ван Бутзелар на прес-конференції в середу у Гаазі в будівлі Eurojust.
 
«Ми зустрічаємося з вами сьогодні, щоб розповісти вам, можливо, востаннє, про кримінальне розслідування збитого рейсу МН17… Розслідування зараз досягло своєї межі. Все було вичерпано. Тому розслідування призупинене. На цей час встановлені факти недостатні для переслідування нових підозрюваних», – зазначила вона.
 
За її словами, було проведено вичерпне розслідування щодо членів екіпажу Бука, їхнього командування та відповідальних за постачання цієї російської системи озброєння.
 
«Ми оприлюднимо встановлені слідством факти, які стосуються екіпажу Бука, їхнього командування і тих, хто відповідальний за надання установки. Ми не можемо оприлюднити всі факти, оскільки може бути можливість для подальшого розслідування і майбутнього переслідування. Ми не назвемо імен, крім публічних осіб, або якщо імена були вже оприлюднені. Усі вони невинні доти, доки суд не встановить протилежне», – резюмувала ван Бутзелар.
 
Нагадаємо, у листопаді 2022 року відбувся суд над чотирма членами так званої «ДНР» – трьома росіянами й одним українцем: Ігорем Гіркіним, Олегом Пулатовим, Сергієм Дубинським і Леонідом Харченком.
 
Гіркіна, Дубинського і Харченка визнано винними в тому, що вони збили МН17 і вбили 298 осіб. Суд засудив їх до довічного ув’язнення. Дубинський визнаний невинним.
 
Раніше ми писали, що Окружний суд Гааги 17 листопада заочно засудив до довічного ув’язнення Гіркіна, Дубинського і Харченка за їхню причетність до збиття малайзійського лайнера MH17.
 
Путін передав ЗРК, яким «ДНР» збила MH17 – JIT

 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net