Сі Цзіньпін і Байден виступили із заявами щодо відносин між країнами

Байден заявив, що Вашингтон не прагне конфлікту з Пекіном і що Сі Цзіньпін знає про це.

 
Пекін «готовий працювати» з Вашингтоном, щоб «знайти способи порозумітися на благо обох сторін». Про це лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив на заході Національного комітету з американо-китайських відносин. Про це повідомляє Xinhua.
 
За словами Сі Цзіньпіна, «тісніші зв’язки і співпраця» США та Китаю «допоможуть забезпечити більшу стабільність і впевненість у світі, а також сприятимуть миру і розвитку в усьому світі».
 
Він зазначив, що Пекін готовий шукати «правильний спосіб ладити один з одним у нову епоху на основі взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідного співробітництва, що принесе користь не лише двом країнам, а й усьому світу».
 
У свою чергу, президент США Джо Байден під час зустрічі з військовими радниками заявив, що Вашингтон не прагне конфлікту з Пекіном і що Сі знає про це.
 
За словами Байдена, США «продовжуватимуть порушувати низку питань, від російської агресії проти України до зміни клімату і питань Індо-Тихоокеанського регіону».
 
Нагадаємо, напруження між країнами зросло після візиту на Тайвань спікера Палати представників США Ненсі Пелосі. Після цього Китай розірвав діалог зі США у військовій та кліматичній сферах і ввів проти спікера і її найближчих родичів санкції.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net