Шольц закликав відновити Україну як майбутнього члена ЄС

Усі давно зрозуміли після Майдану, що Україна є частиною європейської родини, наголосив канцлер ФРН.

 
Влада Німеччини підтримує повноцінне членство України в Євросоюзі в майбутньому. Відновлення країни має відбуватися з огляду на цю перспективу. Про це сказав канцлер ФРН Олаф Шольц, повідомляє Укрінформ у понеділок, 24 жовтня.
 
Шольц нагадав, що 23 червня Україні було надано статус кандидата у члени ЄС.
 

 
«Таким чином, ми також несемо відповідальність за те, що всі давно зрозуміли після Майдану: Україна є частиною європейської сім’ї. Я говорю дуже серйозно і розумію всі наслідки цього – ми хочемо, щоб Україна стала частиною Євросоюзу», – заявив Шольц у ході німецько -українського бізнес-форуму з відновлення України у Берліні
 
За його словами, це рішення є сигналом приватним інвесторам: той, хто сьогодні інвестуватиме у відновлення України, вкладатиме кошти в країну, яка буде частиною ЄС та частиною спільного європейського ринку. Це також впливає і на процес відновлення України, який потрібно здійснювати, пам’ятаючи, що ця країна колись стане повноцінним членом ЄС.
 
«Це означає, що і в логістиці, і в транспорті треба діяти так, щоб «прив’язати» Україну відразу до внутрішнього європейського ринку. Це означає, що експортні шляхи мають бути відкриті українським продуктам, українським фірмам. І водночас потрібно пам’ятати про навколишнє природне середовище та про екологічне сільське господарство», – зазначив Шольц.
 
Він також наголосив, що необхідно не лише відремонтувати зруйнований енергетичний сектор України, хоча зараз це є пріоритет, а також потрібно підвищити ефективність та розвивати експорт електроенергії з України до ЄС, зміцнити українську енергетичну систему.
 
«Україна має Сонце, вітер – це дуже хороші передумови для того, щоб вона була не просто транзитною країною, а експортером відновлюваної енергії. Вже є перша угода між українським та німецькими підприємствами, і ми знаємо, що тут є великий потенціал», – вважає Шольц.
 
Раніше у Єврокомісії заявили, що підготовка до вступу України до ЄС «йде повним ходом».
 
Своєю чергою, президент Володимир Зеленський спрогнозував терміни вступу України до ЄС.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Вступ України в ЄС

СюжетУкраїна стане головною темою під час головування Чехії у ЄС

СюжетСаміт з перешкодами: як ЄС давав Україні статус кандидата

СюжетЄвропейський квартет у Києві: беззаперечна підтримка України на шляху до ЄС

СюжетУкраїна, Молдова, Грузія: хто краще готовий до статусу кандидата в члени ЄС

Віце-президент Єврокомісії: Ми не можемо сказати «ні» Україні

Источник: korrespondent.net