Шольц і Макрон готують відповідь США через недобросовісну конкуренцію — ЗМІ

Лідери двох країн стурбовані планами держсубсидій, що змушують компанії ЄС перенести своє виробництво до США.

Лідери Німеччини та Франції Олаф Шольц та Еммануель Макрон на тлі ускладнення відносин між Парижем та Берліном останнім часом знайшли спільну тему для занепокоєння: недобросовісна конкуренція з боку США. Про це повідомляє Politico.

Канцлер Німеччини та президент Франції обговорили свої спільні занепокоєння під час переговорів, які тривали понад три години в Парижі.

Американські плани державних субсидій — це заходи, що спотворюють ринок, та його мета — переконати компанії перенести своє виробництво до США. Це проблема, яку має вирішити Європейський Союз, вважають експерти.

ЄС не може залишатись осторонь, якщо Вашингтон просуватиме свій Закон про зниження інфляції, який пропонує зниження податків та енергетичні пільги для компаній, які інвестують на американській землі, у його нинішньому вигляді, зазначають лідери двох країн.

Нещодавно підписаний у США закон заохочує споживачів «купувати американське», що особливо дратує великі автомобільні галузі Франції та Німеччини.

Сторони зійшлися на думці, що якщо США не скоротять масштаби, то ЄС доведеться завдати удару у відповідь. Зокрема, потрібні аналогічні схеми стимулювання для компаній, щоб уникнути недобросовісної конкуренції чи втрати інвестицій.

Макрон та Шольц висловили надію досягти вирішення проблеми шляхом переговорів із Вашингтоном.

Робоча група офіційних осіб ЄС та США зустрінеться у режимі відеоконференції наприкінці наступного тижня, що наголосить на серйозності намірів європейської сторони.

Наступного понеділка, 31 жовтня, міністри торгівлі ЄС зберуться на неформальну зустріч у Празі, в якій планує взяти участь торговий представник США Кетрін Тай, щоб обговорити напруженість.

Шольц у гостях у Макрона. Майбутнє тандему Німеччини та Франції


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net