Шість країн Європи домовилися про проект водневого коридору

Коридором зможе транспортуватися «зелений» водень, вироблений в районі Балтійського моря, для постачання споживачів вздовж усього коридору, а також у Центральній Європі.

 
Шість газових операторів з Литви, Фінляндії, Естонії, Латвії, Польщі та Німеччини підписали угоду про співпрацю щодо розвитку водневої інфраструктури, йдеться у повідомленні литовської компанії Amber Grid.
 
Проект отримав назву Північно-Балтійський водневий коридор. Крім Amber Grid, учасниками угоди стали Gasgrid Finland (Фінляндія), Elering (Естонія), Conexus Baltic Grid (Латвія), Gaz-System (Польща) та Ontras (Німеччина).
 
Повідомляється, що коридором зможе транспортуватися «зелений» водень, вироблений у районі Балтійського моря, для постачання споживачів вздовж усього коридору, а також у Центральній Європі. У міру подальшого розвитку водневої інфраструктури довкола Балтійського моря, як зазначають у компанії, може бути створений потужний ринок водню.
 
Передбачається, що проект дозволить зміцнити енергетичну безпеку регіону, знизити залежність від викопної енергії, що імпортується, і відіграти помітну роль у зниженні вуглецевого сліду домогосподарств і енергоємних галузей промисловості вздовж коридору.
 
«Протягом кількох років ми працювали над аналізом можливостей водню як заміни природного газу, транспортування енергії, змішування, безпечної передачі та ринкового попиту на виробництво, споживання, імпорт або експорт водню. Спільна увага операторів шести країн до реалізації водневого коридору північнобалтійських країн та планування подальшої роботи демонструє єдиний підхід до важливості перетворення енергії та необхідності здійснити його якнайшвидше», — сказав генеральний директор Amber Grid Нямунас Бікнюс.
 
Раніше повідомлялося, що Євросоюз затвердив проект водневого газопроводу.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net