Сербії доведеться запровадити санкції проти РФ для вступу до ЄС

Вразливість Сербії щодо російського впливу є набагато вищою, але ця країна – союзник ЄС, зазначив Олівер Варгеї.

 

Сербії для вступу до Євросоюзу доведеться не лише провести необхідні реформи, а й запровадити санкції проти країни-агресора Росії. Про це сказав єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Олівер Варгеї в інтерв’ю Euronews.
 
«Не думаю, що у них (Сербії – ред.) є право не приєднатися до санкцій. Ми бачимо, що Сербія – в особливому становищі, порівняно з іншими членами Західних Балкан», – сказав Варгії.
 
При цьому він нагадав, що Сербія ще має завершити роботу за лінією «Белградсько-Приштинського діалогу», щоб досягти угоди про умови співіснування.
 
«Ми бачимо, що вразливість Сербії щодо російського впливу набагато вища. Ми не повинні забувати, що ця країна – наш союзник, ми так і повинні ставитись до Сербії. Вона голосувала разом з нами на всіх сесіях Генеральної Асамблеї ООН, засудивши Росію за її дії в Україні. Для мене це дуже сильний політичний сигнал», – наголосив Варгеї.
 
Раніше президент Сербії Олександр Вучич назвав ЄС стратегічним шляхом для Сербії. Він визнав, що без європейських інвестицій та політико-правового оточення його країна не змогла б досягти нічого.
 
При цьому Вучич заявляв, що Сербія не запроваджуватиме санкції проти Росії через війну проти України. За його словами, це відбудеться лише якщо над Белградом «нависне дамоклів меч».
 
Зі свого боку, Німеччина зажадала від Сербії зробити вибір між Євросоюзом і Росією.
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
 

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net