Сербія проведе влітку військові навчання з країнами НАТО

Найбільші військові навчання під назвою Платиновий вовк-2023 відбудуться на території Сербії з 16 до 30 червня.

 

Військові навчання Платиновий вовк-2023, організовані спільно зі США та ще десятьма державами Північноатлантичного Альянсу відбудуться на території Сербії з 16 до 30 червня. Про це повідомляє сербське видання Politika.
 
Ці навчання відбуваються у Сербії щороку. Проте нині до них прикута особлива увага через запровадження Белградом мораторію на ці навчання з початку повномасштабної війни Росії проти України.
 
У міністерстві оборони Сербії на запит видання відповіли, що Платиновий вовк вивів з-під мораторію сербський уряд на засіданні 16 березня.
 
Там також пояснили, що причиною цього рішення є «у виконанні зобов’язань Республіки Сербія за участю армії Сербії в багатонаціональних операціях».
 
«Мета цих навчань – у підтримці досягнутого рівня сумісності підрозділів збройних сил Сербії для участі у таких операціях», – зазначили у відомстві.
 
Міністр оборони Сербії Мілош Вучевич у коментарі ЗМІ раніше стверджував, що навчання Платиновий вовк-23 «не є ні секретом, ні чимось таємним».
 


Платиновий вовк – найбільші військові навчання, які проходять на території Сербії з 2014 року. В їхній організації бере участь Європейське командування Збройних сил США, а також країни Балтії, Франція та Великої Британія.
 
Хоча Сербія не є членом НАТО і критикує Альянс за бомбардування у 1999 році через війну в Косово, проте з 2006 року вона є учасником програми НАТО Партнерство заради миру.
 
Нагадаємо, Сербія направила чотири вантажівки з обладнанням для підтримки енергетичного сектору України.
 
Президент Сербії Олександр Вучич заявив, що Сербія планує брати участь у відновленні міст в Україні після завершення війни.
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net