Розвідка Заходу кілька місяців знає ім я спонсора підриву ПП – ЗМІ

The Times стверджує, що НАТО нібито хотіло вберегти Україну від публічної сварки з Німеччиною через цей інцидент.

 
 
 
 
Західним розвідкам «не один місяць відоме» ім’я приватного спонсора з України, який нібито профінансував диверсію на газопроводах РФ у Балтійському морі. Однак його свідомо вирішили не розкривати, аби захистити Україну. Про це повідомило у своєму матеріалі британське видання The Times у середу, 8 березня.
 
За тиждень після вибухів на Північних потоках співробітники неназваної скандинавської делегації у Брюсселі отримали розвідувальну інформацію про те, що за підривами стоять не американці, росіяни чи поляки, а приватна ініціатива з України, зазначило ЗМІ.
 
Дипломатам повідомили, що ця інформація не буде оприлюднена.
 
Приватний спонсор диверсії – українець, він не пов’язаний з урядом президента Зеленського, стверджує видання. Ім’я цього ймовірного спонсора не називають.
 
«Судячи з усього, чиновники НАТО хотіли вберегти Україну від публічної сварки з Німеччиною, яка зволікала з постачанням життєво важливої військової допомоги, включно з танками Leopard 2 та системами ППО IRIS-T. Це цілком справедливо – вони, мабуть, знали, хто несе відповідальність, раніше за президентську адміністрацію чи Міністерство оборони у Києві, яких просто приголомшила доповідь і які настійно заперечують будь-яку причетність», – йдеться у публікації видання.
 
Британська газета зазначає, що складна операція включала залучення яхти, елітних водолазів, підроблених паспортів та закупівлю зарядів кумулятивної вибухівки, доступних тільки для газової та нафтової промисловості за спеціальною ліцензією і за великі гроші.
 
«Його ім’я неодмінно вийде назовні, особливо якщо врахувати, що він залишив такого роду візитівку», – вважає видання.
 
Як вже повідомлялося, The New York Times з посиланням на розвіддані США повідомила, що за диверсією на Північних потоках, імовірно, стоїть невідома «проукраїнська група». У відповідь в Офісі президента заявили, що Україна не має ніякого стосунку до аварії на Північних потоках у Балтійському морі.
 
ЗМІ раніше заявили з посиланням на власні джерела, що Росія вирішила законсервувати газопроводи Північний потік та Північний потік-2, оскільки немає планів щодо їхнього ремонту та введення в експлуатацію.
 
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net