Розпалювання ворожнечі: у Німеччині перевіряють слова Аббаса

Підрозділ поліції Берліна у кримінальних справах почав попереднє розслідування щодо глави Палестинської національної автономії Махмуда Аббаса через його слова на прес-конференції з канцлером ФРН Олафом Шольцом.

Висловлювання президента Палестинської національної автономії Махмуда Аббаса, який порівняв дії Ізраїлю щодо палестинців із Голокостом, привернули увагу поліції Берліна. Спеціалізований підрозділ німецького столичного відомства у кримінальних справах (LKA) розпочав попереднє розслідування за «початковою підозрою» у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Про це повідомила представниця берлінської поліції газеті Bild у п’ятницю, 19 серпня.

У відповідь на запит видання міністерство закордонних справ Німеччини повідомило, що Аббас має право на імунітет від судового переслідування, оскільки перебував у Німеччині з «офіційним візитом».

Тим часом професор Аугсбурзького університету, експерт з кримінального права Міхаель Кубіціль зазначив, що перебування Аббаса в Берліні на запрошення німецького уряду не є вирішальним фактором для отримання імунітету. Найважливіше те, чи відвідував він ФРН як «представник іншої держави». Таким чином питання про те, «чи є Палестина державою, чи ні, має вирішальне значення», — сказав він. Німеччина не визнає Палестину як державу.

Антисемітський скандал

Слова Аббаса на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Берліні та реакція останнього на них викликали скандал.

Один із журналістів запитав Аббаса, чи не хоче той вибачитися з нагоди 50-ї річниці кровопролитного нападу палестинських терористів на ізраїльську збірну на Олімпіаді в Мюнхені. Аббас заявив: «Ізраїль з 1947 року до сьогодні вчинив 50 масових розправ у 50 палестинських населених пунктах — 50 масових розправ, 50 Голокостів».

Прес-конференція на цьому завершилася, а Шольц ніяк не прокоментував слова Аббаса, за що зазнав різкої критики з боку опозиції. Лише ввечері канцлер заявив в інтерв’ю Bild: «Саме для нас німців будь-яка релятивізація Голокосту нестерпна та неприйнятна». Запізніла реакція канцлера, як і скандальні висловлювання Аббаса, спровокували різку критику в Німеччині та світі.

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net