Росія та Захід змагаються за вплив в Африці – ЗМІ

Росія вже кілька років працює над тим, щоб заручитися підтримкою в Африці, відроджуючи дружні стосунки півстолітньої давності.

 
Нова холодна війна розгортається в Африці – за вплив на континенті змагаються РФ та Захід. Про це йдеться в матеріалі Associated Press.
 
Африка переживає бум візитів офіційних осіб з усього світу: туди їдуть міністр закордонних справ РФ Лавров і президент Франції Емманюель Макрон, щойно закінчився візит глави USAID Саманти Павер, очікується приїзд представника США до ООН Лінди Томас-Грінфілд.
 
«Лавров у своїх подорожах по континенту, де багато країн страждають від посухи й голоду, прагнув зобразити Захід лиходієм, звинувачуючи його у зростанні цін на продовольство, а західні лідери звинувачували Кремль у цинічному використанні продуктів харчування як зброї та в тому, що він веде загарбницьку війну в імперському стилі, – слова, розраховані на те, щоб бути почутими в постколоніальній Африці», – пишуть автори.
 
Журналісти вказують на те, що за президента Володимира Путіна Росія вже кілька років працює над тим, щоб мати підтримку Африки, і так відроджує дружні відносини півстолітньої давності, коли Радянський Союз підтримував багато африканських рухів, які боролися за припинення колоніального панування.
 
Експерти зазначають, що тепер ця кампанія набрала обертів, і показовим було голосування в Раді Безпеки ООН за резолюцію, яка засуджує вторгнення РФ в Україну. Тоді 25 африканських країн або утрималися, або взагалі не голосували.
 
Автори статті звертають увагу на те, який особливо теплий прийом було влаштовано Лаврову в Уганді, президент якої виправдав початок війни проти України. Заради фотографії з Лавровим Мусевені навіть зняв маску, яку безперервно носить із початку пандемії коронавірусу.
 
Макрон під час перебування в Африці своєю чергою звинуватив Кремль у пропаганді війни і закликав африканців виступити проти Росії. Зазначається, що у своїй риториці він спирається на досвід постколоніальних держав.
 
Нагадаємо, раніше радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поїздка міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова в Африку є квінтесенцією російського садизму.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Лідер ХДС закликав Берлін виконати угоду з Польщею щодо озброєнь

Європейський суд відхилив позов RT France щодо заборони мовлення у ЄС

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Екс-канцлер Німеччини Шредер «відпочиває» в Москві

Источник: korrespondent.net