Російський добровольчий корпус. Хто це?

Російський добровольчий корпус – це підрозділ, який нібито мав воювати на боці України, його чисельність невідома.

 
Росія говорить про «українських диверсантів», Україна про «класичну провокацію», а відповідальність на себе бере так званий Російський добровольчий корпус. Так коментували інцидент у Брянській області РФ, де кілька чоловіків розгорнули на відео прапор РГД, заявили, що «не воюють з цивільними» та закликали росіян «піднімати бунт і боротися». Що ж це за організація така Російський добровольчий корпус?
 
Бійці зі стажем
 
Російська влада так і не надала відео, яке підтверджує зіткнення з так званою “українською ДРГ”. А ось Російський добровольчий корпус показав ще одне відео, на якому озброєні чоловіки тримають у руках прапор із емблемою корпусу на тлі будівлі пошти, за кадром чути постріли. Схоже, обидва ролики дійсно зняті в селі Любечани Брянської області, що на вулиці Комуністичній — там розташовані фельдшерсько-акушерський пункт та поштове відділення.
 
Один із чоловіків на відео — 38-річний Денис Нікітін, який, за деякими даними, очолює цей «добровольчий корпус». Нікітін народився у Москві, навчався в Європі, а у 2017 році переїхав до України.
 
Нікітін – нове прізвище Дениса Капустіна, також відомого як Денис White Rex.
 
У минулому Капустін – футбольний хуліган, брав участь у бійках за ЦСКА, жив у Німеччині. Німецька поліція називала його «одним із найвпливовіших» неонацистських активістів Німеччини, він організовував турніри з MMA, які ще називали субкультурою ультраправих боїв.
 

 
У 2017 році Нікітін переїхав до України, де також організовував турніри з ММА. Росіянин був у добрих відносинах із представниками полку Азов — наприклад, секретар міжнародного відділення полку Олена Семеняка говорила, що Нікітін допомагав їй налагодити зв’язки з ультаправими з інших країн, а в деяких випадках навіть представляв інтереси Азова на міжнародних конференціях. 2019 року йому заборонили в’їзд до ЄС на 10 років. Der Spiegel писав, що українські поліцейські затримували Нікітіна за підозрою у торгівлі наркотиками, але підтвердження цієї інформації немає.
 

 
Добровольці з душком
 
Нікітін стверджував раніше, що створив із “етнічних росіян” Російський добровольчий корпус – підрозділ, який мав воювати на боці України. Його чисельність невідома, корпус не визнаний підрозділом ЗСУ
 
У 2019 році високопосадовець німецької розвідки заявив Der Spiegel, що Капустін — Нікітін «мабуть, ближче до російської влади, ніж ми на даний момент може довести». Проте інші опитані експерти розповіли виданню, що він навряд чи пов’язаний із російськими спецслужбами, зокрема через те, що останніми роками більшу частину часу перебуває на території України.
 
Після перших повідомлень про події в Брянській області кілька російських видань, а також депутат Держдуми Андрій Гурулєв повідомили про екстрене засідання Ради безпеки РФ, яке нібито збирався провести Володимир Путін. Якби воно справді відбулося і за ним була б швидка “відповідь на диверсію”, це могло б побічно свідчити про те, що в Кремлі заздалегідь знали про рейд. Але прес-секретар президента Дмитро Пєсков повідомив, що найближче засідання Ради безпеки пройде 3 березня, як і планувалося раніше.
 
Президент Росії все ж таки висловився з приводу того, що трапилося, назвавши те, що сталося в Брянській області «терактом». За словами Путіна, «диверсанти» «бачили, що там цивільна машина, бачили, що там сидять діти», але все одно відкрили вогонь.
 
У свою чергу представник Головного управління розвідки України Андрій Юсов назвав зіткнення на кордоні «продовженням трансформації Росії».

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net