Російські олігархи переписали активи на дітей перед війною — Мінфін США

Окремі російські мільйонери переписали своє майно на дітей, які навчаються у Сполучених Штатах.

 
Російські олігархи перед повномасштабним вторгненням в Україну 24 лютого переводили активи на своїх дітей, щоб вивести їх з-під санкцій. Про це свідчить звіт агентства боротьби з фінансовими злочинами при Мінфіні США FinCen про їх фінансову активність у 2022 році.
 
«Приблизно, під час неспровокованого військового вторгнення Росії в Україну наприкінці лютого 2022 року кілька російських олігархів передали бенефіціарне володіння своїми компаніями, трастами чи рахунками своїм дітям, іншим членам сім’ї або близьким діловим партнерам», — йдеться у повідомленні.
 
Частина цих транзакцій відбулася безпосередньо перед введенням санкцій проти кількох олігархів, пов’язаних із російським вторгненням, зазначають у FinCen.
 
«Фінансові установи вказали, що передача прав власності потенційно може допомогти олігархам ухилитися від санкцій або можливої конфіскації активів правоохоронними органами», — вважають фахівці агентства.
 
У звіті йдеться, що ряд олігархів зробили перекази своїм дітям, тим, хто навчається у Сполучених Штатах, і за ці перекази фінансувалися великі покупки, як правило, житлової нерухомості та предметів розкоші у США.
 
FinCen не оголосив імен російських олігархів, а також суми, які вони переказали перед війною, щоб уникнути санкцій.
 
Нагадаємо, що за інформацією Bloomberg, статки російського олігарха Романа Абрамовича скоротилися в 2022 році більш ніж на 50%, до $7,8 млрд.
 
Додамо, що Канада конфіскувала 26 мільйонів доларів США у компанії Granite Capital Holdings Ltd., яка належить Роману Абрамовичу.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net