Rocket Lab запустила супутник-розвідник США

Запуск ракети-носія Electron з американським розвідувальним супутником на борту було здійснено о 08:00 за київським часом із космодрому в Новій Зеландії.

Компанія Rocket Lab здійснила в четвер, 4 серпня, успішний запуск ракети-носія Electron з американським розвідувальним супутником NROL-199 на борту. Про це повідомила компанія у Twitter.

«Electron успішно розвернув вантаж Національного управління військово-космічної розвідки США (NRO) на орбіті. Ласкаво просимо до вашого нового будинку в космосі, NROL199!» — йдеться у повідомленні.

Запуск ракети-носія Electron з американським розвідувальним супутником на борту було здійснено о 08:00 за київським часом із космодрому в Новій Зеландії, повідомляє Space.com. Супутник розвернувся на запланованій орбіті через годину після запуску.

Запуск відбувся приблизно на два дні пізніше, ніж планувалося, після того, як сильний вітер затримав спробу старту 2 серпня. Rocket Lab закрила веб-трансляцію невдовзі після того, як Electron вийшов на орбіту.

NRO будує та експлуатує парк супутників-шпигунів Сполучених Штатів. Агентство зазвичай тримає у секреті інформацію про діяльність цих супутників, і NROL-199 не є винятком. Є лише невиразне уявлення про те, що космічний корабель робитиме на навколоземній орбіті.

«Корисне навантаження допоможе NRO надавати важливу інформацію урядовим установам та особам, які приймають рішення, відстежуючи міжнародні проблеми», — написала Rocket Lab в описі місії, яку назвала «Антиподовою пригодою».

Раніше Китай успішно запустив у космос три нові супутники, за допомогою одного з яких моніторитиме вуглець у наземній екосистемі. Космічний апарат також надаватиме дослідницькі послуги в таких галузях, як охорона навколишнього середовища та картографія.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net