Різна допомога США Україні налічує близько $50 млрд – міністриня

Сполучені Штати стали одним з найбільших донорів, які на двосторонньому рівні підтримували стійкість України.

 
 
 
 
 
 
Від початку повномасштабної війни допомога США Україні у сфері безпеки, економіки, гуманітарної та соціальної підтримки становить близько $50 млрд. Про це під час брифінгу повідомила міністриня фінансів Джанет Єллен, передає Інтерфакс-Україна.
 
«Із самого початку цієї неспровокованої агресії Сполучені Штати стали одним з найбільших донорів, які на двосторонньому рівні підтримували стійкість України. Зараз ми можемо сказати, що у сфері безпеки, економіки, гуманітарної та соціальної підтримки ми надали вже близько 50 млрд доларів на підтримку країни», – сказала Єллен на спільному з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем брифінгу.
 
Єллен зазначила, що $14 млрд уже надано на підтримку економічної стійкості України, і найближчим часом планується надати ще $8 млрд на підтримку у цій сфері.
 
«Ми вітаємо ті зусилля, яких докладає президент Зеленський, щоб забезпечити підзвітність та ефективне управління тими фінансовими ресурсами, які ви отримуєте від донорів, щоб міжнародна підтримка, яка надходить у країну, була прозорою, і ми всі знали, куди витрачаються кошти», – сказала міністриня.
 
Шмигаль додав, що у 2022 році США були лідерами за рівнем наданої Україні фінансової допомоги.
 
Він також зазначив, що США взяли на себе зобов’язання до вересня виділити Україні понад $10 млрд, і вже розпочали цей процес, а у межах швидкого відновлення Сполучені Штати виділили вже $1,5 млрд.
 
Нагадаємо, сьогодні Зеленський зустрівся з головою мінфіну США.
 
США повідомили, коли Україна може отримати літаки F-16
 
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net