РФ різко збільшить витрати на оборону – Bloomberg

У 2023 році Росія планує витратити на оборону 84 млрд доларів – це 3,3% ВВП, хоча планувалося 2,4%.

 
Наступного року Росія планує збільшити витрати на оборону на 43%, пише у п’ятницю, 23 вересня, Bloomberg із посиланням на трирічний фінансовий план Кремля.
 
 

 
За даними видання, у 2023 році витрати Росії на «національну оборону» становитимуть близько $84 млрд, або 3,3% ВВП. Але початковий бюджетний план визначав зниження видатків на оборону до 2,4% ВВП.
 
Витрати, пов’язані з національною безпекою та правоохоронними органами, збільшаться на 40%: у 2023 році їх оцінили майже у $70,2 млрд (замість $48,9 млрд), а у 2024-му – $71,8 млрд (замість $50,1 млрд).
 
Загалом за трирічку витрати РФ на національну оборону, безпеку і правоохоронну діяльність становитимуть у середньому 5,7% ВВП.
 
Також Bloomberg зазначає, що дефіцит бюджету–2023 збільшиться до 2% ВВП із 0,9% у 2022 році. Видання зазначає, що перенаправлення ресурсів і робочої сили на потреби збройних сил виснажуватиме економіку в умовах рецесії.
 
«Це також загрожує перерости у навантаження на державні фінанси, особливо у зв’язку з посиленням протистояння щодо постачання енергоресурсів з Росії у Європу», – сказано у повідомленні.
 
Зокрема очікується, що річний експорт трубопровідного газу з РФ скоротиться майже на 40% у 2023–2025 роках, тоді як відвантаження сирої нафти дещо збільшиться.
 
Раніше повідомлялося, що Росія планує відмовитися від 1,6 трлн рублів витрат за держпрограмами у 2023–2025 роках.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетУ ФРН міста не можуть впоратися з числом біженців з України

СюжетБезпековий ризик? Як росіяни в Україні стають нелегалами

У Радбезі ООН закликали розслідувати воєнні злочини РФ

Источник: korrespondent.net