РФ програє інформаційну війну в Україні — спецслужба Британії

Після шести місяців вторгнення Кремлю не вдалося досягти помітних успіхів у кіберпросторі, стверджує глава GCHQ Джеремі Флемінг.

 
Росія програє інформаційну війну в Україні та країнах Заходу. Про це заявив голова Центру урядового зв’язку Великої Британії (GCHQ) Джеремі Флемінг у статті The Economist.
 
Він зазначив, що, як і у випадку із наземним вторгненням, початкові «онлайн-плани» Росії не справдилися.
 
«Використання країною наступальних кіберінструментів було безвідповідальним і невибірковим. Їхні інформаційні операції виявилися незграбними… А спроби російських військових знищити цифрову інфраструктуру України і посіяти розбрат за допомогою кіберможливостей натрапили на стійкий, професійний та ефективний український кіберзахист», — наголосив Флемінг.
 
За його словами, дезінформація в Інтернеті швидко стала важливою частиною російської кампанії «щодо замішання та хаосу в Україні і за її межами».
 
«Росія вже використала цей сценарій раніше, у тому числі в Сирії та на Балканах. Він спрямований на те, щоб посіяти недовіру до джерел інформації, спотворити дії України та поширити помилкові наративи про причини дій Росії», — зазначив глава спецслужби і додав, що західна розвідка «пролила світло на підхід російської держави».
 
“Поки що президент (РФ Володимир) Путін повністю програє інформаційну війну в Україні та на Заході. Хоч це є привід для радості, ми не повинні недооцінювати те, як російська дезінформація діє в інших країнах світу”, — заявив Флемінг.
 
Він звернув увагу, що РФ намагається узгоджувати та координувати кіберможливості з веденням бойових дій.
 
«На сьогодні цей гібридний намір не увінчався успіхом; вплив був менший, ніж ми (і вони) очікували. Почасти це пов’язано з тим, що Україна зарекомендувала себе як надзвичайно ефективний кіберзахисник», — підсумував глава GCHQ.


GCHQ — спецслужба Великої Британії, відповідальна за ведення радіоелектронної розвідки та забезпечення захисту інформації органів уряду та армії.
 

Раніше повідомлялося, що з початку повномасштабного вторгнення РФ українська кіберполіція відбила 83 ворожі кібератаки і запобігла ще 300.

Україна зазнала 1350 кібератак за півроку

 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетВікно можливостей: про що домовились Зеленський, Ердоган і Гутерріш

СюжетРадянські пам’ятники — дилема для країн Східної Європи

Перед суворою зимою: ЄК виділить $21 млн для розчищення завалів в Україні

США можуть вивести свої компанії з Туреччини через зближення з РФ — ЗМІ

Источник: korrespondent.net