РФ платить зарплату екс-президенту Молдови Додону – розслідування

Молдавські журналісти встановили, що колишній глава держави отримує зарплату 10 тисяч євро на місяць із РФ.

 
Екс-президент Молдови Ігор Додон після усунення від влади перейшов на «утримання» від кремлівських олігархів. Про це свідчать дані журналістського розслідування організації RISE Moldova.
 
Додон тепер має власну неурядову організацію – Молдавсько-російська біщнесова спілка. Політик затвердив собі зарплату, яка вдесятеро перевищує його президентський оклад.
 
Загальний річний оклад екс-президента Молдови на 2022 рік заплановано на суму 1,6 млн леїв. Разом із премією він щомісяця отримує 202 000 леїв на місяць (більш як 10 000 євро). Кошти на таку зарплату Додону надходять із Росії.
 
Журналісти RISE Moldova спільно з російським центром Досьє виявили шість банківських платежів із РФ на рахунок організації Додона на майже 5 млн леїв, що дорівнює майже 264 000 доларів.
 
Усі транші супроводжуються антизахідними або проросійськими заявами колишнього глави Молдови і його соратників.
 
Гроші надходять від російської організації Деловая Россия. Її фінансує громадянин Росії Ігор Чайка – син колишнього генпрокурора і бізнес-партнер Додона.
 
У США вважають, що Кремль і пов’язані з ним молдавські політики використовують «компанії Чайки як прикриття для перекачування грошей політичним партіям Молдови, що співпрацюють з ним». Вашингтон також вважає, що «деякі з цих незаконних засобів кампанії були призначені для хабарів і шахрайства на виборах» у Молдові.
 
Ігор Додон є лідером Партії соціалістів, яка періодично проводить антиурядові мітинги у Молдові.
 
Нагадаємо, у молдавській столиці – у Кишиневі – 6 листопада відбувся черговий масштабний антиурядовий мітинг, організований популістською проросійською партією Шор.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net