Реальний ВВП Росії скоротився на 4%

Якщо у першій чверті року спостерігалося зростання економіки на 3,5% до того ж періоду попереднього року, то у другому кварталі ВВП упав більш ніж на 4%.

У другому кварталі реальний ВВП Росії впав на 4,1% у річному вимірі, у той час як у першому карті спостерігалося зростання на 3,5%. Дані з першої детальної оцінки економіки за цей період, проведеної Росстатом, повідомляє РБК.

Зазначається, що лідерами зниження виявилися галузі оптової та роздрібної торгівлі (мінус 14,1% до того ж періоду 2021 року), комунальний сектор (водопостачання, утилізація відходів тощо) – мінус 9,2%, транспортування та зберігання – мінус 3,9%, що могло бути пов’язано, зокрема, зі зниженням постачання Газпромом трубопровідного газу до Європи.

Зростання показали сільське господарство (1,7%), будівництво (3,4%), фінансовий та страховий сектор (4,4%).

Сектор держуправління, соціального забезпечення та забезпечення військової безпеки, до якого входять, зокрема, управління, контроль та регулювання питань, пов’язаних з обороною та діяльністю Збройних сил, зріс на 1,1%.

Як пояснює Росстат, «серед основних причин скорочення фізичного обсягу ВВП — зниження споживчого попиту та санкційний тиск».

Нагадаємо, у квітні Центробанк Росії прогнозував, що за підсумками 2022 року інфляція становитиме 18-23%, а ВВП РФ скоротиться на 8-10%.

ЗМІ оцінили наслідки війни для економіки Росії


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net