ПВК Вагнер в обхід санкцій закупила в Китаї шоломи — ЗМІ

Китайська компанія, що спеціалізується на пошитті жіночого одягу запевнила журналістів, що це були «ігрові шоломи».

Російська компанія Брокер Експерт, пов’язана з ПВК Вагнера, купила 20 тисяч полімерних шоломів у китайської компанії Hangzhou Shinerain Import And Export Co в листопаді та грудні 2022 року. Китайська група стверджувала, що вони призначені для «ігрового використання». Про це повідомляє Financial Times.

Закупівля шоломів, розділена на чотири партії на оголошену вартість трохи більше ніж два мільйони доларів, відбулася в той час, коли Пригожин вербував десятки тисяч російських ув’язнених для відправки на фронт в Україні.

Згідно з інформацією Alibaba, компанія Hangzhou Shinerain, зазвичай, продає жіночий одяг, тобто постачання захисних головних уборів до РФ не входить до її звичайної схеми ведення бізнесу.

Китайська компанія заявила, що їй нічого не відомо про Пригожина чи зв’язки Брокер Експерт з ПВК Вагнер і додала, що виготовляє шоломи для ігрового використання.

Компанія відмовилась надіслати FT фотографії шоломів та додала, що вони б не відвантажували нічого незаконного.

Нагадаємо, що під час контрдиверсійних заходів у Запоріжжі затримала колишнього міліціонера, який хотів приєднатися до «вагнерівців» і воювати проти України. 

Сирський назвав «вагнерівців» щурами у мишоловці

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net