ПВК Вагнер може бути причетною до вбивства китайців у ЦАР — АР

Структури Євгена Пригожина розширюють видобуток золота та інших корисних копалин в Африці, щоб фінансувати бойові дії ПВК в Україні, вважають журналісти.

У вбивстві дев’яти громадян Китаю на золотій копальні в Центральноафриканській Республіці підозрюють найманців із російської ПВК Вагнер. Про це у неділю, 19 березня, повідомляє AP.
 
Як розповіло видання, копальня відкрилася лише кілька днів тому.
 
«До цього невідомі озброєні люди викрали трьох громадян Китаю на заході ЦАР. Їхні тіла пізніше були доставлені до столиці країни, місцева влада заявила, що працює над пошуком злочинців, але поки їх нібито не знайшли» — говорить агентство.
 

 
Видання зазначає, що у нападі спочатку підозрювали Коаліцію патріотів за зміни, проте її представник зазначив, що до стрілянини були причетні найманці з приватної військової компанії Вагнер.
 
Там зазначили, що таким чином росіяни хочуть залякати китайців і взяти під свій контроль золоту копальню.
 
Зазначимо, як писало видання Politico, структури засновника та спонсора ЧВК Вагнер Євгена Пригожина розширюють видобуток золота та інших корисних копалин в Африці, щоб фінансувати бойові дії ПВК в Україні.
 
Вказано, що минулого року ПВК Вагнер значно розширила свою присутність у Центральноафриканській Республіці, де вона контролює видобуток корисних копалин. Її прибутки до ЦАР у 2022 році сягнули майже одного мільярда доларів.
 
Росія має намір посилитися свій вплив на бідні країни Африки, щоб з їхньої території протистояти західним державам. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net