Путін закликає решту країн БРІКС до співпраці з Росією

У Кремлі кажуть про «чесну та взаємовигідну кооперацію» та сподіваються на підтримку «багатьох країн Азії, Африки, Латинської Америки».

Президент Росії Володимир Путін звинуватив Захід у глобальній економічній кризі та закликав решту з п’ятірки країн БРІКС — Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР — до тіснішої взаємодії. Відповідну заяву російський президент зробив у четвер, 23 червня, у своїй промові на саміті лідерів БРІКС, що відбувався в форматі онлайн.

«Тільки на основі чесної та взаємовигідної кооперації можна шукати виходи з тієї кризової ситуації, що склалася у світовій економіці», — сказав Путін, якого цитує сайт Кремля.

Крім того, російський лідер також вказав на потребу «лідерства країн БРІКС» у створенні «багатополярної системи міждержавних відносин, заснованої на загальновизнаних нормах міжнародного права та ключових принципах Статуту ООН».

Водночас Путін переконаний, що в такому разі країни БРІКС зможуть «розраховувати й на підтримку багатьох країн Азії, Африки, Латинської Америки, які прагнуть проводити незалежну політику».

Попри санкції й заклики Заходу відмовитися від економічної співпраці з Росією або обмежити таку співпрацю, Китай та Індія значно збільшили обсяги закупівлі російських енергоносіїв після початку війни РФ проти України.

Нагадаємо, що Китай, Індія, а також Південно-Африканська Республіка утрималися від голосування за резолюцію ООН, яка засуджує вторгнення Росії в Україну. Бразилія підтримала резолюцію, хоча президент країни Жаір Болсонару заявляв, що Бразилія не стане на жодну сторону.

Китай рекордно наростив закупівлі нафти у Росії

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net