Путін розпорядився виплачувати зовнішній борг РФ у рублях

Російська влада вважатиме виконаними зобов’язання за єврооблігаціями, якщо платежі будуть здійснені в рублях.

 
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий тимчасовий порядок виконання зобов’язань зі зовнішнім валютним боргом РФ. Тепер оплату здійснюватимуть у рублях. Про це стало відомо у вівторок, 22 червня.
 
 

 
Національний розрахунковий депозитарій (НРД), проти якого раніше було введено міжнародні санкції, відкриватиме рублеві рахунки типу «І» на ім’я іноземних депозитаріїв для платежів власникам російських єврооблігацій. Порядок визначення суми визначить мінфін РФ.
 
«Для здійснення центральним депозитарієм операцій за рахунками типу «І» згода чи доручення іноземних депозитаріїв непотрібні», – йдеться в путінському указі.
 
Російська влада вважатиме виконаними зобов’язання за єврооблігаціями, якщо платежі будуть здійснені в рублях у сумі, «еквівалентній вартості зобов’язань в іноземній валюті і розрахованій за курсом іноземної валюти, що формується на внутрішньому валютному ринку РФ у день, коли РФ було здійснено платіж центральному депозитарію».
 
Раніше міністр фінансів Росії Антон Сілуанов заявив, що країна погашатиме свої зовнішні борги в рублях, а конвертацію пропонується проводити за рахунок замороженого через санкції золотовалютного резерву.
 
Наприкінці травня мінфін США оголосив, що не продовжить ліцензію на обслуговування зовнішнього боргу Росії. Через це мінфін РФ не зможе видавати гроші власникам міжнародних облігацій. Так технічний дефолт РФ може настати вже наприкінці липня.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net