Путін назвав вибухи на ППх актом тероризму

Бенефіціарами інцидентів на газопроводах є США, Польща й Україна, упевнений російський президент.

 
Президент РФ Володимир Путін назвав вибухи на Північних потоках актом міжнародного тероризму і найнебезпечнішим прецедентом, вигоду від якого отримали США, Україна і Польща. Про це він заявив 12 жовтня під час виступу на форумі Российская энергетическая неделя у Москві, повідомляє Інтерфакс.
 

 
За його словами, за диверсіями на Потоках стоять ті, хто остаточно хоче розірвати зв’язки між Росією і Європою, прибравши до рук ринок, а хто є вигодонабувачем – і так зрозуміло.
 
«Вигодонабувач, бенефіціар – і так зрозуміло, тут чимдуж непотрібно вдаватися в деталі. Адже підвищується геополітичне значення газових систем, що лишаються, – вони проходять по території Польщі, Ямал–Європа – по території України (два потоки), усе свого часу побудувала Росія своїм коштом, а також США, звісно, які тепер можуть постачати енергоресурси за високими цінами», – зазначив російський лідер.
 
Він зазначив, що американський скраплений природний газ поступається російському газу за якістю та ціною.
 
Путін підкреслив, що інциденти на трубопроводах міг організувати той, хто «технічно здатний зробити такі вибухи і вже вдавався до таких диверсій, був упійманий за руку, але досі непокараний».
 
Водночас президент РФ запевнив, що відремонтувати підірвані газопроводи можна, якщо це матиме економічний зиск.
 
«Росія готова до постачання газу по вцілілій нитці Північного потоку–2. М’яч на стороні Євросоюзу. Хай лиш відкриють кран», – заявив він.
 
Нагадаємо, наприкінці вересня влада Данії та влада Швеції повідомили про витік газу на двох нитках Північного потоку у районі острова Борнгольм, які сталися через вибухи. У ЄС підозрюють диверсію.
 
РФ звинуватила США у «диверсіях» на Північних Потоках
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net