Путін має намір стерти ідентичність українців, які потрапили до РФ — ISW

Російська влада готує «програми адаптації» для культурного перепрограмування громадян України, які опинилися на території Росії.

Президент Росії Володимир Путін створює умови для примусової культурної асиміляції українців, переміщених до РФ, щоб стерти їхню культурну ідентичність. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за 30 серпня.

Наголошується, що в РФ обговорюють створення «адаптаційних центрів для мігрантів».

Голова Федерального агентства у справах національностей Ігор Баринов заявив днями, що з дозволу та підтримки Путіна відомство працює над програмами у пілотних регіонах, які спрямовані на запобігання «соціальній ізоляції мігрантів». За словами чиновника, вони мають знати та поважати російські традиції, звичаї та закони.

Як пишуть російські ЗМІ, такі програми мають будуватися як щось середнє між таборами біженців та центрами професійної підготовки.

«Створення так званих програм соціальної адаптації в Росії додасть соціального виміру до правових рамок, за допомогою яких Путін, ймовірно, прагне насильно культурно асимілювати українців у Російській Федерації», — наголошує ISW.

Аналітики вважають, що ініціативи РФ, у тому числі у сфері законодавства, є розширеною кампанією щодо русифікації України.

«Програми в так званих адаптаційних центрах, швидше за все, будуть формою культурного перепрограмування для стирання української культурної ідентичності у переміщених українців, які або втекли до Росії, або були депортовані російською владою», — підсумували експерти.

Нагадаємо, 27 серпня президент Росії підписав два укази, які стосуються українців. Один передбачає разові та щомісячні виплати, а другий — право на перебування в країні та роботу.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЧи зможе українська енергосистема працювати без ЗАЕС?

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетЯк Литва підтримує Україну у війні проти РФ

Посол Мельник — прем’єру Саксонії: Ви небажаний гість в Україні

Источник: korrespondent.net