Путін чекає на прихід генерала Зими — Боррель

Боррель заявив, що війна не може закінчитися через втому західного світу, на що розраховує Путін.

Президент РФ Володимир Путін розраховує на те, що проблеми зими посилять втому західного світу від війни в Україні. Про це заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель у Європарламенті.

За його словами, багато країн відчувають наслідки війни з погляду цін, енергії та продовольства.
 
«Ми повинні дуже активно взаємодіяти з рештою світу, щоб допомогти їм подолати наслідки цієї війни. Ми маємо докласти великих дипломатичних зусиль, роз’яснень, щоб світ зрозумів «чому» ця війна і як вона може закінчитися», — заявив Боррель.
 
Він зазначив, що війна не може закінчитися через втому західного світу, на що і розраховує Путін.
 
«Путін вважає, що демократії слабкі, що системи громадської думки не витримають холодної зими. Він чекає на прихід «генерала Зими», який завжди у підсумку рятував російську армію. Він чекає на холод, перебої з поставками газу, високі ціни і низькі температури, щоб підірвати нашу волю і надалі підтримувати Україну. Це місце, де можна попросити європейців зрозуміти, що стоїть на кону, тому що наша підтримка України — це не просто питання щедрості. Від того, що там вирішується, залежить і наше майбутнє», — наголосив голова європейської дипломатії.
 
За словами Борреля, війна може закінчитися лише способом, який забезпечить мир.
 
«Для забезпечення миру Україні має бути повернуто її територіальну цілісність та повний суверенітет. Росія має бути змушена визнати свою політичну та моральну відповідальність за війну, заплатити за відновлення та відповісти за людські злочини, які там сталися. Саме це, і ніщо інше, має бути нашою метою. Саме тому і санкції. Саме тому військова допомога. Саме тому дипломатичні дії. На цих трьох фронтах ми повинні продовжувати працювати не покладаючи рук: зараз не час для зволікань», — заявив він.
 
Нагадаємо, Боррель заявив, що до погроз Путіна потрібно ставитися серйозно, проте Євросоюз продовжить надавати Україні військову підтримку.
 
Також повідомлялося, що Європейський Союз засуджує проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України.
 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетЗвільнення Лимана: чому це важливий стратегічний успіх

Екологічні збитки України від війни становлять 36 млрд євро

Німеччина серйозно сприймає ядерні погрози від РФ — Бербок

Источник: korrespondent.net