Пташку шкода. Революція Ілона Маска у Twitter

Маск купив Twitter, розпустив раду директорів, пообіцяв кардинально змінити політику модерації та зі скандалом анонсував платну підписку на галочки верифікації.

Ілон Маск таки закрив операцію з покупки Twitter і тепер творить із соцмережею все, що йому спаде на думку. «Пташка на волі», — написав він, завершивши угоду 28 жовтня. Раніше Маск обіцяв перетворити соцмережу на “оплот свободи слова”. Але поки що рішення Маска на посаді глави Twitter виглядають як мінімум суперечливими.
 
Перші зміни
 
Вже в перший день на посаді новий глава Twitter змінив головну сторінку соцмережі — тепер усі, хто не авторизований, вирушають на вкладку Огляд, яка відразу показує обговорювані теми на майданчику в даний момент — і, за ідеєю, має ще більше залучати нових користувачів.
 
Згадав Маск і про сервіс із шестисекундними зацикленими роликами Vine — Twitter купив його в 2012 році (через буквально кілька місяців після появи), закрив через чотири роки і досі володіє всім, що пов’язано з сервісом. З Vine вийшло безліч авторів, які пізніше завоювали значну аудиторію в тиктоці, інстаграмі та ютьюбе, де стрічкам з вертикальними відео відведено найважливіше місце. Видання Axios з посиланням на джерела пише, що Маск наказав підлеглим зайнятися перезавантаженням Vine до кінця 2022 року.
 
Звільнення
 
Вже в день завершення операції Маск звільнив кілька топ-менеджерів Twitter. Найрезонанснішим стало звільнення гендиректора Twitter Парага Агравала — саме він наприкінці 2021 року змінив засновника соцмережі Джека Дорсі і з того часу її очолював.
 
За даними американських ЗМІ, Маск першого дня звільнив ще трьох топ-менеджерів: фінансового директора Неда Сігала, головного юридичного консультанта Шона Еджетта і директора з правової політики Віджаю Гадде. Топ-менеджери, що зайшли, за підрахунками Bloomberg і Insider, отримали значні «золоті парашути»: наприклад, Сігал — 25-37 мільйонів, Гадде — 12-17 мільйонів. Хто їх замінить, наразі невідомо. Рада директорів Маск розпустила у понеділок, 1 листопада.
 
Загалом у Twitter працює близько 7500 осіб — і Маск, за даними американських ЗМІ, планує розлучитися із значною частиною з них. Найімовірніше, оптимізація торкнеться всіх відділів компанії. За даними одного із співрозмовників NYT, слід очікувати скорочення штату соцмережі приблизно на 50%.
 
Дайте грошей
 
Найбільша зміна із запланованих Маском — це плата за синю галочку верифікації, яка зазвичай підтверджує особу власника акаунту. Вимоги верифікації відрізняються для різних типів користувачів, наприклад, одні для інфлюенсерів, інші для журналістів та треті для державних організацій. Остаточне рішення вже ухвалює команда Twitter — і, на думку Маска, цей процес непрозорий та дискредитував себе.
 
Маск хоче спростити принцип роздачі галочок верифікації. Для цього він хоче переробити тестовану з 2021 року преміум-підписку Twitter Blue, що дає доступ, наприклад, до персоналізації, закладок, скасування твітів, що відправляються, і спрощеного режиму читання тредів. Пропозиція нового власника – перевести всіх верифікованих користувачів на Twitter Blue та підвищити її вартість (зараз вона становить 4,99 долара).
 
Головне питання до верифікації за гроші пов’язане з тим, що галочка — це основний спосіб підтвердити, що обліковий запис реальний і за ним не стоїть хтось, хто не має відношення до конкретної людини або назви організації.
 
Деякі популярні користувачі погрожують піти із соцмережі, якщо Маск змусить їх платити за вже видану верифікацію. Стівен Кінг заявив, що це Twitter повинен йому платити — саме після цього твіт Маск запропонував знизити вартість послуги з 20 до восьми доларів на місяць.

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net