Протести в Узбекистані: влада пішла на поступки

Парламент Узбекистану продовжив термін всенародного обговорення проекту закону, яким планується внести зміни до конституції.

 
Парламент Узбекистану не скасовуватиме суверенний статус Республіки Каракалпакстан. Відповідне рішення було ухвалено на тлі протестів, що спалахнули в Каракалпакстані наприкінці минулого тижня, повідомляє місцеве видання Podrobno.uz у понеділок, 4 липня.
 
Депутати заявили, що зважаючи на думки і пропозиції населення Каракалпакстану, статті 70, 71, 72, 74 і 75 конституції залишаться без змін, а чинні норми буде збережено. Депутати вважають, що Каракалпакстан має суверенний статус у складі Узбекистану, власну конституцію та може вийти з Узбекистану на підставі рішення референдуму.
 
Також стало відомо, що парламент Узбекистану продовжив до 15 липня термін всенародного обговорення проекту закону, яким планують внести зміни до конституції.
 
Це рішення прийнято у зв’язку з «підвищенням активності громадян у вираженні думок щодо проекту конституційного закону і збільшенням кількості пропозицій, що надходять».
 
У свою чергу Генпрокуратура Узбекистану повідомила про загибель 18 осіб під час заворушень у місті Нукус – столиці Каракалпакстану. Постраждали 243 особи, 94 з них госпіталізовано.
 
Нагадаємо, 1 липня в Каракалпакстані почалися масові протести через намір президента Узбекистану Шавката Мірзійоєва внести поправки до конституції країни, які стосуються скасування суверенітету республіки.
 
У відповідь Шавкат Мірзійоєв своїм указом ввів на території Каракалпакстану надзвичайний стан до 2 серпня.
__________________________________
 
Республіка Каракалпакстан – найбільший регіон Узбекистану, що займає 40% території країни, водночас чисельність його населення трохи більш як 5% від усього населення держави. У республіці визнано дві офіційні мови: каракалпакську й узбецьку. У 1990 році Верховна рада Каракалпакської АРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет. Але в 1993 році було підписано міждержавний договір про входження Каракалпакстану в Узбекистан.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net