Просування українців у Росію було б помилкою – ЗМІ

Західні військові експерти вважають, що Україна не просуватиметься на територію РФ. На їхню думку, це розсіє українську військову міць, а Москву спровокує застосувати ядерну зброю.

 
Щойно українські військові вийшли до кордону з Росією в Харківській області, військові експерти почали прогнозувати – чи ЗСУ наступатимуть далі, за кордоном, на території РФ. Вони спрогнозували, що буде, якщо українці прорвуться через російський Бєлґород, і як такий перелом у війні вплине на підтримку Заходу.
 
Військовий експерт із питань оборони і військової техніки Майкл Пек, автор Forbes, відзначив, що, з одного боку, «український військовий чобіт на російській землі може відвернути сили від головного російського наступу на південь, поставить у незручне становище російський уряд і підняме бойовий дух українців. Це також може бути солодкою помстою за конфлікт, який охопив майже всю територію України».
 
Але Пек вважає, що просування українців у Росію радше може стати величезною помилкою:
 
«Це розпорошить українську військову міць, можливо, спровокує Москву на застосування хімічної чи ядерної зброї та підтримає заяву Росії про те, що вторгнення в Україну було «оборонною» війною. Можливо, найголовніше – це може позбавити Україну підтримки з боку західних країн, які не мають наміру ризикувати ескалацією конфлікту аж до третьої світової війни».
 
За словами експерта, поки невидно, щоб Україна планувала відправити сухопутні війська в Росію. Але він наголосив, що все можливо.
 
Майкл Пек послався на інших західних військових експертів, які також вважають, що напад на Росію може стати катастрофою для України.
 
«Якщо Україна спробує вклинитися безпосередньо в Росію через Бєлґород, це розтягне українські фланги, залишивши їх відкритими для російської контратаки і можливого оточення», – сказав полковник армії США у відставці і експерт із російської військової логістики Алекс Вершинін.
 
І, на його думку, хоч це змусить затриматися всьому, що планують росіяни, Україна може втратити важливі з’єднання.
 
Нагадаємо, раніше міністр оборони України Олексій Резніков попередив європейських колег, що війна з РФ на території нашої держави переходить у затяжну фазу, і озвучив побажання країнам-партнерам, чим допомогти, щоб цього не сталося.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетАзовсталь: як працює обмін полоненими в теорії і на практиці

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Війна в Україні зробила Бербок і Габека улюбленими політиками німців

Яку зброю Захід надає Україні

Источник: korrespondent.net