Прийнято остаточне рішення про перехід Хорватії на євро

Встановлено обмінний курс нинішньої хорватської валюти – куни – на рівні 7,53450 куни за євро.

 
Рада міністрів економіки і фінансів країн ЄС у вівторок ухвалила остаточне рішення, що 1 січня 2023 року приєднає Хорватію до єврозони. Про це повідомляє сайт Європейської ради у вівторок, 12 липня.
 
«Сьогодні рада ухвалила три останні підзаконні акти, які потрібні для того, щоб з початку наступного року Хорватія стала членом зони євро», – йдеться в опублікованому комюніке.
 
У ньому наголошується, що один з актів встановлює обмінний курс нинішньої хорватської валюти – куни – на рівні 7,53450 куни за один євро.
 
Міністр фінансів Хорватії Здравко Марич в ефірі хорватської телерадіокомпанії ХРТ назвав цей день «величним для країни». За його словами, «вступ Хорватії до єврозони – це добре не тільки для Хорватії, а й для всієї єврозони».
 
На початку червня Єврокомісія ухвалила рішення, що Хорватія відповідає критеріям, які потрібні, щоб з 1 січня 2023 року перейти на загальноєвропейську валюту. Згодом депутати Європейського парламенту дали згоду на запит Хорватії про приєднання до зони євро з початку наступного року.
 
Нагадаємо, у хорватському парламенті вважають, що запровадження євро буде позитивним кроком для економіки країни. Це дозволить усунути валютні ризики, знизить відсоткові ставки, підвищить кредитний рейтинг країни і залучить більше інвестицій. Ціни на товари обома валютами почнуть складати 5 вересня.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net